Lilleilu uudistajad tallavad viljapõldu

Ära tallutud rapsipõllud Tallinna lähedal. FOTO: Sander Ilvest

Tallinna külje all laiuvatel rapsipõldudel vohavad moonid ja rukkililled meelitavad kohale hulganisti uudistajaid, kes tallavad sisse radu ja hävitavad saaki.

Tellijale Tellijale

«See põld on tõeline ime!» hüüatab Reet käsi kokku lüües. Vanem proua sõitis põllu äärde juba neljandat korda. Fotoaparaat käes, osutab ta energiliselt oma sõbrannale, Ingele. «Võtan iga kord kellegi kaasa, et seda ilu neilegi näidata. Aga see on kurb, mida inimesed siin teinud on,» muutub ta ühtäkki tõsiseks ja näitab sissetallatud radu ning murdunud õisi.

Põlluomanik on maa juba ammu välja rentinud, kuid tema kodu asub kohe põllu juures. Vaikust ja rahu, mida ta maal elamise puhul muidu nii väga hindab, ei ole ta sel suvel saanud. «Info läks Facebooki ja Instagrami kaudu laiali ja levis ka fotograafide seas, nii et nad käisid siin gruppidena pilte tegemas. Siin käib ikka igasugu tegelasi kuni Lasnamäe venelasteni välja,» räägib omanik.

Enne, kui põlluvahetee otsa pandi silt «Eramaa. Võõras, ära tule!», pani omanik teele risti ette redeli, et ehk see peatab autode hordid, mis ilusa ilmaga tema taluni ulatuvad.

12.07.2017 14.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto