Sisukord
Tehnika
Postimees
15.07.2017
Eesti Peko närviline, aga jummala õnnelik päev Siberis (1) Selgus Admiraliteedi basseini silla ideekonkursi võitja (3) Välismaa Mosulist naasnud Eesti rindeoperaator: kõikjal rusud, laibad ja kohutav hais (8) Kriitikat tõrjuv Türgi tähistab võitu riigipöörajate üle Iraagi rahu võti on sunniitide ja šiiitide suhted Saksamaa teenib Kreeka aitamiselt miljoneid (8) Soros versus Orbán (6) Arvamus Ene Pajula veste: mammi eelistaks eestimaist Ülbusel oli alust (2) Edasi 1989. aastal: laupäevaküsimus: kuidas on sisse astuda? Nutisead rukkis Pardon my Estonglish (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: tuumadesarmeerijad Tallinnas Juhan Mellik: Hiina versus internet (1) Juhtkiri: kirvega maksusüsteemi kallal (9) Sport Tokyo suveolümpia edestab eelmisi spordipidusid Mis ometi toimub Eesti korvpallis? (5) Joosep Susi: kas videokordused on saatanast? Videomäng toob taskusse kuuekordse keskmise palga (3) Ragbikoondis sihib uut taset Tallinn Selgus Admiraliteedi basseini silla ideekonkursi võitja (3) Tarbija Suur hinnavõrdlus: juuli ostukorvi hinda tõstab kallinenud alkohol (4) Arter Meisterdamine virgutab loovust. Vaata, kuidas teha ise üks armas rõdulaud! Riigiametnikust ettevõtjaks: eales pole hilja elus pööret teha (1) Lastemood: mini-mina on suurim trend Hea asukoht ja mõistlik hinnatase uues rannarestoranis Hingesugulased 70. abieluaasta künnisel: teineteiseta ei saa (1) Golf aitab iseennast mõista Tee värske kartuli kaaslaseks heeringakaaviari Tiina Park: Armastuse keetmine (1) Piret Krumm: nali pole naise sünnipagasis Hõissa rikkuripulmad! Horoskoop Kuhu minna? Kastiratas Babboe viib lapsed lasteaeda ja kooli (3) Eesti käsitööratas Viks = topeltraam + topeltdisain (2) Vibulaskja naeratus. Kuidas sõidab Mazda MX-5? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kastiratas Babboe viib lapsed lasteaeda ja kooli

3 min lugemist

Kümmekond aastat tagasi said Hollandi insenerid valmis alternatiivi autole – jalgratta, mille kastis saab vedada lapsi. Ja muidugi ka kõike muud, mis sinna mahub.

Tellijale Tellijale

Tõele au andes tuleb tunnistada, et tegemist on geniaalse leiutisega. Malaisia keeles lapsehoidjat tähistav sõna Babboe võimaldab väntaval vanemal pidevalt oma võsukestel silma peal hoida, kusjuures vineerkastis on olemas ka turvavööd või suisa turvahäll. Lastelt pälvib Babboe lisapunktid aga vaate eest, sest pakiraamil reisides on paremal juhul näha emme või issi vaikselt higiplekiliseks muutuvat selga.

Aga aitab nüüd lastest. Ühel päikselisel hommikupoolikul oli Arteril võimalik proovida Babboe kaherattalist mudelit City E ja kolmerattalist Curve Ed.

Kargorattaid esimest korda päriselt nähes tekitasid hämmastust nende mõõtmed. Esiratta ja lenksu vahel asuva kastiga City E on sama pikk, kui esimese generatsiooni mikroauto Smart Fortwo! Laiust on mõlemal hollandlasel aga sama palju, kui Tallinna kesklinna sõiduteedele maha joonistatud rattateedel.

Teine tähelepanek puudutab nende välimust – imekaunis painutatud vineerist kast koos tumehalli raamiga on elegantne kooslus, mis hakkab liikluses hästi silma. Ja tõele au andes lisab elegantsust City E miniatuurne esiratas koos madala kastiga, mis meenutab pika mootorikattega sportautosid, kus juht istub peaaegu tagarataste vahel.

Rattaid lähemalt silmitsedes võib pakiraami all märgata akut. See viib teid 10 ampri ja 26 voldi toel ning 250-vatise elektrimootoriga koostöös 40–60 kilomeetri kaugusele. Aga kui te pole just markomatverelikult «miljuneer», võite elektrist loobuda. Nii säästate 1000 eurot ja võidate pringimad tuharad!

Ja see viimane pole niisama suusoojaks öeldud potentsiaalne kompliment. Koos koormaga ja pelgalt kondiauru jõul kohalt võtmine on 55- või 80-kiloste Babboedega suhteliselt flegmaatiline, aga siiski teostatav ülesanne.

14.07.2017 17.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto