Sisukord
Sport
Postimees
14.07.2017
Eesti Venelane vaidleb kohtus, et on eestlane (110) Tänavused merepäevad: suured laevad ja õhus hõljuvad paadid Kohus saatis Darja tapja aastateks vangi Metropoli hotelli tulistamises kahtlustatav tabati Hispaanias Eerik Heldna lahkub kapo asejuhi ametist Eestil polnud kaks päeva ühtegi päästekopterit (8) Majandus Turvahiiu juhi identiteet varastati (1) Majanduse lühiuudised2 Mahajäetud mõisast mainekaks restoraniks Välismaa Brexiti kell tiksub Brüsseli ja Londoni vaidluste saatel armutult edasi Euroopa vajab lisaraha Millised on brittide väljavaated pärast Brexitit? Fotod: Trump tuli prantslastele külla Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE. Ungari valitsus kleepis linnaruumi täis Sorost mõnitavaid plakateid (5) Arvamus Hardo Pajula: kaose käsilased (53) Politoloog: valida on Reformierakonna hegemoonia ja alternatiivide vahetumise vahel (13) Juhtkiri: põlluselfide konflikti juured on sovetiajas (32) Edasi 1987. aastal: ohtlik! Andrus Karnau: haldusreform ei jäta Läänemaast midagi järele (4) Ott Järvela: Roger Federer kui tippspordi kaitseingel Kultuur Rein Rannap: Mul tulevad need meloodiad nii kergesti! Sport Spordi lühiuudised Kalju kaotusmängu tõi omapära kohtuniku vahetus Segane seis Pärnu klubi ja korvpalliliiduga Veerpalu juhtumi vari kummitab Eesti spordi rahastust tänaseni (5) Järelvaadatav: 23-aastane Muguruza võitis veenvalt Wimbledoni finaalis 37-aastase Williamsi Tallinn Tänavused merepäevad: suured laevad ja õhus hõljuvad paadid Tartu Pangodi röövpüüdjad tegutsevad tänavu vähkidega eriti julmal viisil Sigade ühishaud Torma lähistel jääb viimaseks omasuguseks Seiklushimulised Tartu noormehed rallivad Žiguliga Inglismaalt Siberisse Filatelist Kaido Andres ootab sünnipäevi, et endale kinke teha Kehv kevad ja suvi küll, aga eestimaine kurk läheb juba purki Mullustest põlengutest räsitud Piirissaar täiustab veevärki Tartu muutub üha rattarohkemaks Klaverid kerkisid orelirõdule Meelelahutus Koomiks Sudoku

Veerpalu juhtumi vari kummitab Eesti spordi rahastust tänaseni

4 min lugemist
Andrus Veerpalu ajal, mil suusatajaid ja teisi alasid rahamured nii tugevalt ei painanud. FOTO: Aldo Luud / Õhtuleht

Riigifirmad ei tohi enam sporti toetada ja üha suurem koormus langeb seeläbi erasektorile. Paljudel siin tegutsevatel suurettevõtetel on aga välismaised omanikud, kes loobuvad üha enam Eesti spordi toetamisest. Vähemalt osa valdkonnaga seotud inimeste sõnul. On ka vastupidiseid kinnitusi.

Ühe põhjusena, miks raharong Eestist eemale kihutab, tuuakse kas otse või vihjamisi välja meie suusatajate kunagised dopinguskandaalid.

Püüame alaliitude, Eesti Olümpiakomitee ja teiste spordiinimeste abiga selgusele jõuda, kas raha voolab Maarjamaalt tõesti välja ja varsti pole enam kellelegi kaasa elada.

Kultuuriministeeriumi andmeil panustavad ettevõtted sporti ligikaudu 25 protsenti kogutoetusest. Eksperdihinnangutele tuginedes toetavad ettevõtted sporti aastas ligikaudu 25 miljoni euroga.

Tellijale Tellijale

Siim Sukles, Eesti Olümpiakomitee peasekretär

Eesti Olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles tunnistab, et välisraha pigem kaob Maarjamaalt. «Uues olümpiatsüklis näiteks Telia meid enam ei toeta. Nad on olümpialiikumist toetanud vist alates 1992. aastast,» toob Sukles ühe näite. «Suuri firmasid, kes oma raha Eestist välja tõmbavad, on veel: SEB, Swedbank jt. Siin on üks ja väga selge loogika: kui algusaastatel oli neil ettevõtetel vaja kuvandi loomist, siis nüüd keskendutakse vaid kasumile,» teab Sukles. Raharong on ainult ühes suunas: Eestist välja.

13.07.2017 15.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto