Sisukord
Maailm
Postimees
15.07.2017
Eesti Peko närviline, aga jummala õnnelik päev Siberis (1) Selgus Admiraliteedi basseini silla ideekonkursi võitja (3) Välismaa Mosulist naasnud Eesti rindeoperaator: kõikjal rusud, laibad ja kohutav hais (8) Kriitikat tõrjuv Türgi tähistab võitu riigipöörajate üle Iraagi rahu võti on sunniitide ja šiiitide suhted Saksamaa teenib Kreeka aitamiselt miljoneid (8) Soros versus Orbán (6) Arvamus Ene Pajula veste: mammi eelistaks eestimaist Ülbusel oli alust (2) Edasi 1989. aastal: laupäevaküsimus: kuidas on sisse astuda? Nutisead rukkis Pardon my Estonglish (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: tuumadesarmeerijad Tallinnas Juhan Mellik: Hiina versus internet (1) Juhtkiri: kirvega maksusüsteemi kallal (9) Sport Tokyo suveolümpia edestab eelmisi spordipidusid Mis ometi toimub Eesti korvpallis? (5) Joosep Susi: kas videokordused on saatanast? Videomäng toob taskusse kuuekordse keskmise palga (3) Ragbikoondis sihib uut taset Tallinn Selgus Admiraliteedi basseini silla ideekonkursi võitja (3) Tarbija Suur hinnavõrdlus: juuli ostukorvi hinda tõstab kallinenud alkohol (4) Arter Meisterdamine virgutab loovust. Vaata, kuidas teha ise üks armas rõdulaud! Riigiametnikust ettevõtjaks: eales pole hilja elus pööret teha (1) Lastemood: mini-mina on suurim trend Hea asukoht ja mõistlik hinnatase uues rannarestoranis Hingesugulased 70. abieluaasta künnisel: teineteiseta ei saa (1) Golf aitab iseennast mõista Tee värske kartuli kaaslaseks heeringakaaviari Tiina Park: Armastuse keetmine (1) Piret Krumm: nali pole naise sünnipagasis Hõissa rikkuripulmad! Horoskoop Kuhu minna? Kastiratas Babboe viib lapsed lasteaeda ja kooli (3) Eesti käsitööratas Viks = topeltraam + topeltdisain (2) Vibulaskja naeratus. Kuidas sõidab Mazda MX-5? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mosulist naasnud Eesti rindeoperaator: kõikjal rusud, laibad ja kohutav hais

4 min lugemist
Rindereporter Ivar Heinmaa naases äsja Mosulist, mille Iraagi peaminister kuulutas eelmisel pühapäeval ISISe käest vabastatuks. FOTO: Ivar Heinmaa

Äsja Iraagist naasnud rindeoperaatori Ivar Heinmaa sõnul osutavad terroristid ISISe peamises linnas Mosulis veel viimast vastupanu, võitlejate pered põgenevad vanalinnast ja vaenupooled üritavad vastastikku kätte maksta. Mosuli lääneosa ja vanalinn on maatasa.

Tellijale Tellijale

Heinmaa käis Mosulis Soome rahvusringhäälingu Yle lähetusel koos soome ajakirjaniku Aisha Zidaniga teletööd tegemas. Suurem osa salvestatust on juba Soomes teleekraanile jõudnud. Eestlase sõnul viidi nad nii Ida- kui ka Lääne-Mosulisse, aga kuna linna idaosa võtsid valitsusväed ära juba ammu, on olukord seal enam-vähem normaalne, mis tähendab, et hoonetest on varemetes vaid umbes kolmandik.

«Lääne-Mosul ja eriti vanalinn on täiesti sodi. Al-Nuri mošee, kus ISISe liider al-Baghdadi kolm aastat tagasi kalifaadi välja kuulutas, on täiesti maatasa. ISIS lasi selle taganedes õhku, ka on kokku kukkunud minarett,» lausus Heinmaa.

14.07.2017 17.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto