Sisukord
Arvamus
Postimees
15.07.2017
Eesti Peko närviline, aga jummala õnnelik päev Siberis (1) Selgus Admiraliteedi basseini silla ideekonkursi võitja (3) Välismaa Mosulist naasnud Eesti rindeoperaator: kõikjal rusud, laibad ja kohutav hais (8) Kriitikat tõrjuv Türgi tähistab võitu riigipöörajate üle Iraagi rahu võti on sunniitide ja šiiitide suhted Saksamaa teenib Kreeka aitamiselt miljoneid (8) Soros versus Orbán (6) Arvamus Ene Pajula veste: mammi eelistaks eestimaist Ülbusel oli alust (2) Edasi 1989. aastal: laupäevaküsimus: kuidas on sisse astuda? Nutisead rukkis Pardon my Estonglish (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: tuumadesarmeerijad Tallinnas Juhan Mellik: Hiina versus internet (1) Juhtkiri: kirvega maksusüsteemi kallal (9) Sport Tokyo suveolümpia edestab eelmisi spordipidusid Mis ometi toimub Eesti korvpallis? (5) Joosep Susi: kas videokordused on saatanast? Videomäng toob taskusse kuuekordse keskmise palga (3) Ragbikoondis sihib uut taset Tallinn Selgus Admiraliteedi basseini silla ideekonkursi võitja (3) Tarbija Suur hinnavõrdlus: juuli ostukorvi hinda tõstab kallinenud alkohol (4) Arter Meisterdamine virgutab loovust. Vaata, kuidas teha ise üks armas rõdulaud! Riigiametnikust ettevõtjaks: eales pole hilja elus pööret teha (1) Lastemood: mini-mina on suurim trend Hea asukoht ja mõistlik hinnatase uues rannarestoranis Hingesugulased 70. abieluaasta künnisel: teineteiseta ei saa (1) Golf aitab iseennast mõista Tee värske kartuli kaaslaseks heeringakaaviari Tiina Park: Armastuse keetmine (1) Piret Krumm: nali pole naise sünnipagasis Hõissa rikkuripulmad! Horoskoop Kuhu minna? Kastiratas Babboe viib lapsed lasteaeda ja kooli (3) Eesti käsitööratas Viks = topeltraam + topeltdisain (2) Vibulaskja naeratus. Kuidas sõidab Mazda MX-5? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nutisead rukkis

1 min lugemist
Ära tallutud rapsipõllud Tallinna lähedal. FOTO: Sander Ilvest

Rahvakeeles on ütlemine «kult rukkis», mis viitab vaiksele nosimisele. Kui siga aga tegelikult viljapõldu pääseb, rabistab ja matsutab ta seal üsna kuuldavalt ning trambib maha rohkem, kui ära süüa jõuab.

Inimesed, kes moonide ja rukkilillede keskele pildistama tükivad, üksiti põllupidaja elatise otsas tallavad ning pärast sotsiaalmeediasse fotosid ja õhkavaid kommentaare postitavad, käituvad üsna samamoodi.

Ja nagu maiad kärssninad ei saa oma hävitavast käitumisest aru, ei mõista ka põlluselfide tegijad oma hävitustööd.

Kuigi sidemed oma maaga (üldisemas ja kitsamas tähenduses) peaksid meil justkui olemas olema, liigume tegelikult sellest kaugemale. Mitte juurtelt maarahvas, vaid üha enam Kohviveskid, nagu kolumnist Kaire Uusen ühes hiljutises arvamusloos tabavalt viitas.

Seotud lood
14.07.2017 17.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto