Sisukord
Korvpall
Postimees
15.07.2017
Eesti Peko närviline, aga jummala õnnelik päev Siberis (1) Selgus Admiraliteedi basseini silla ideekonkursi võitja (3) Välismaa Mosulist naasnud Eesti rindeoperaator: kõikjal rusud, laibad ja kohutav hais (8) Kriitikat tõrjuv Türgi tähistab võitu riigipöörajate üle Iraagi rahu võti on sunniitide ja šiiitide suhted Saksamaa teenib Kreeka aitamiselt miljoneid (8) Soros versus Orbán (6) Arvamus Ene Pajula veste: mammi eelistaks eestimaist Ülbusel oli alust (2) Edasi 1989. aastal: laupäevaküsimus: kuidas on sisse astuda? Nutisead rukkis Pardon my Estonglish (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: tuumadesarmeerijad Tallinnas Juhan Mellik: Hiina versus internet (1) Juhtkiri: kirvega maksusüsteemi kallal (9) Sport Tokyo suveolümpia edestab eelmisi spordipidusid Mis ometi toimub Eesti korvpallis? (5) Joosep Susi: kas videokordused on saatanast? Videomäng toob taskusse kuuekordse keskmise palga (3) Ragbikoondis sihib uut taset Tallinn Selgus Admiraliteedi basseini silla ideekonkursi võitja (3) Tarbija Suur hinnavõrdlus: juuli ostukorvi hinda tõstab kallinenud alkohol (4) Arter Meisterdamine virgutab loovust. Vaata, kuidas teha ise üks armas rõdulaud! Riigiametnikust ettevõtjaks: eales pole hilja elus pööret teha (1) Lastemood: mini-mina on suurim trend Hea asukoht ja mõistlik hinnatase uues rannarestoranis Hingesugulased 70. abieluaasta künnisel: teineteiseta ei saa (1) Golf aitab iseennast mõista Tee värske kartuli kaaslaseks heeringakaaviari Tiina Park: Armastuse keetmine (1) Piret Krumm: nali pole naise sünnipagasis Hõissa rikkuripulmad! Horoskoop Kuhu minna? Kastiratas Babboe viib lapsed lasteaeda ja kooli (3) Eesti käsitööratas Viks = topeltraam + topeltdisain (2) Vibulaskja naeratus. Kuidas sõidab Mazda MX-5? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mis ometi toimub Eesti korvpallis?

3 min lugemist
Pärnu ja Rakvere võivad Eesti korvpallikaardilt uuel hooajal kaduda. FOTO: Madis Sinivee/

Kaks meistriliiga meeskonda – Rakvere Tarvas ja Pärnu Sadam – lahkuvad  algaval hooajal meistriliigast, sama saatus võib oodata naiste meisterklubi. Korvpallisõbrad on segaduses ja pahased. Tahaks kedagi süüdistada. «Mis, kurat, meie korvpallis toimub?» küsitakse. Kuigi õige pea algab kodune U18 B-divisjoni finaalturniir, koondub kogu tähelepeanu ainult negatiivsele.

Tellijale Tellijale

Suurema tule saab alaliit eesotsas president Jaak Salumetsa ja peasekretär Keio Kuhiga. Aga saavad ka klubid, kes pole suutnud end ära majandada. Süüdi on ka alaliidu endised juhid, usutakse. Ja oma osa saavad ka mängijad, kes on paljude arvates ülemakstud. Või treenerid, kes olevat saamatud. Ning maksuamet ja poliitikud, kes tippsporti toetada ei taha. Sest keegi peab ses jamas süüdi olema.

Rääkides erinevate klubide juhtidega, selgub, et midagi uut pole: ikka seesama stipendiumide mure, mistõttu hakkasid rahamured mitmete klubide jaoks kuhjuma. Samuti on väljaspool pealinna toetajate leidmine lihtsalt väga keeruline. Kes riskib ja lõpetab pankrotis, kes mõtleb pikemalt ette ja otsustab ühel hetkel kõrvale astuda.

Kriitikat kostub ka alaliidu suunal, kes võiks aidata leida mooduseid, kuidas klubid end praeguses olukorras paremini majandada saaksid.

14.07.2017 17.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto