Sisukord
Äriuudised
Postimees
17.07.2017
Eesti Eesti vagunid Putini raudteel (36) Umbusaldushääletus tõi Jõhvis taas võimupöörde Majandus Keskpangad teavad väga hästi, et tegelevad suure eksperimendiga Välismaa Julian King: peame olema valmis ohtudega võitlema AJA PEEGEL. Mäss, mis muutis mõtlemist Välismaa lühid Arvamus Taavi Minnik: lääs pole Putini režiimi langemisest huvitatud (18) Juhtkiri: õnnetu Eesti tööriistakast (4) Aarne Mäe: Make Rakvere Great Again! (1) Edasi 1953. aastal: sammume vääramatult edasi! Mihkel Mutt: valmistugem võitluseks võsa vastu (83) Igor Taro: tuleviku Eesti vajab uusi maakondi (4) Kultuur Meri, männid ja Kanada Piibeleheneitsi Külluslik praad ja svammist magustoit Inimlik näitus, mis avab graafilise disaini võimalusi Sport Pärnu siiski jätkab meistriliigas Viimaste ringide draama tõstis Hamiltoni Vetteli kannule Muhu Väina regati võitja selgus kassi ja hiire mängus Tennisekuningas Roger Federer kroonis end jälle Valmo Kriisa säras tänavakossus ja valmistub järjekordseks hooajaks Vollekoondis läheb Belgiasse paremaid mälestusi looma Tartu Tartu õpilasfirma tunnistati haisuvaba jäätmekasti eest Euroopa parimaks Kalmistulisi ärritab linna võimetus lahendada parkimist (3) Vähem võimekad vallad: valitsus loob ebavõrdsust Ujuv ristimismaja toob jumaliku puudutuse Emajõele Jaeketid plaanivad e-poodidega järgemööda Emajõelinna laieneda (1) Jõgeva muusikakooli aula saab uue kuue Keskaegne mõrvamüsteerium tõmbab mängu kirikuvaremed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Keskpangad teavad väga hästi, et tegelevad suure eksperimendiga

5 min lugemist
SEB Grupi ökonomist Daniel Bergvall. FOTO: EERO VABAMÄGI/PM/SCANPIX BALTICS

SEB Grupi ökonomist Daniel Bergvall räägib usutluses, et keskpankade ekspansiivne rahapoliitika oli arusaadav finantskriisi ajal 2008. ja 2009. aastal, aga selle jätkamine – Euroopa Keskpanga, aga eriti Rootsi Riksbanki poolt – on raskesti mõistetav. Postimees rääkis analüütikuga pärast tema ettekannet SEB panga äriklientidele.

Tellijale Tellijale

-Näib, ja teie ettekanne kinnitas seda, et kaheksa aastat pärast finantskriisi puhkemist on kõik jälle korras. Aktsiaturud kasvavad igal pool, majandus kasvab kogu maailmas. Kuid mis saab edasi?

Kui vaadata paari järgmist aastat, siis väljavaade on roosiline ning näib hea. Kuid samal ajal on palju ebakindlust. Meil on näitajaid, mis osutavad positiivsele suunale – indikaatorid on ilusal tasemel, näeme positiivseid arenguid väga paljudes maailma osades. See on sünkroonis. Keskpangad toetavad majandusprotsesse.

15.07.2017 18.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto