Sisukord
Purjetamine
Postimees
17.07.2017
Eesti Eesti vagunid Putini raudteel (36) Umbusaldushääletus tõi Jõhvis taas võimupöörde Majandus Keskpangad teavad väga hästi, et tegelevad suure eksperimendiga Välismaa Julian King: peame olema valmis ohtudega võitlema AJA PEEGEL. Mäss, mis muutis mõtlemist Välismaa lühid Arvamus Taavi Minnik: lääs pole Putini režiimi langemisest huvitatud (18) Juhtkiri: õnnetu Eesti tööriistakast (4) Aarne Mäe: Make Rakvere Great Again! (1) Edasi 1953. aastal: sammume vääramatult edasi! Mihkel Mutt: valmistugem võitluseks võsa vastu (83) Igor Taro: tuleviku Eesti vajab uusi maakondi (4) Kultuur Meri, männid ja Kanada Piibeleheneitsi Külluslik praad ja svammist magustoit Inimlik näitus, mis avab graafilise disaini võimalusi Sport Pärnu siiski jätkab meistriliigas Viimaste ringide draama tõstis Hamiltoni Vetteli kannule Muhu Väina regati võitja selgus kassi ja hiire mängus Tennisekuningas Roger Federer kroonis end jälle Valmo Kriisa säras tänavakossus ja valmistub järjekordseks hooajaks Vollekoondis läheb Belgiasse paremaid mälestusi looma Tartu Tartu õpilasfirma tunnistati haisuvaba jäätmekasti eest Euroopa parimaks Kalmistulisi ärritab linna võimetus lahendada parkimist (3) Vähem võimekad vallad: valitsus loob ebavõrdsust Ujuv ristimismaja toob jumaliku puudutuse Emajõele Jaeketid plaanivad e-poodidega järgemööda Emajõelinna laieneda (1) Jõgeva muusikakooli aula saab uue kuue Keskaegne mõrvamüsteerium tõmbab mängu kirikuvaremed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Muhu Väina regati võitja selgus kassi ja hiire mängus

4 min lugemist
Viimasele etapile liidrina startinud Olympicul (paremal) oli kasutada üks väga hea puri, mille mõju neutraliseerimiseks pidi Forte letti lööma taktikaliste võtete arsenali. FOTO: Pavel Nesvadba

Sportliku draama kõrgpilotaaž, kõlab aus hinnang 60. Muhu väina regati võimsaima jahiklassi (ORC I) võitja selgumise viisile. Kaks kanget, Dagö jahtklubi esindaja Olympic ja Kalevi Jahtklubi tituleeritud jaht Forte läksid Pärnus veele teadmises, et kes iganes neist kahest esimesena Riiga jõuab, kroonitakse regati võitjaks.

Tellijale Tellijale

«Olen ikka üsna pikalt purjetanud, aga midagi viimasel etapil juhtunuga sarnanevat ei meenu. Tõsi, Muhu väina regatil selgubki võitja päris sageli viimasel etapil, aga erakordne lugu ikkagi,» sõnab 2014. aastal maailma- ja 2015. aastal avamerepurjetamise Euroopa meistriks tulnud jahi Forte kapten Jaak Jõgi. «Meie jaht ja Olympic on hästi sarnased ja ka kiiruslike võimete mõttes enam-vähem sama masti. Ning nii me sõitsimegi sisuliselt 14 tundi paat-paadis. Meeskonna vaimne ja füüsiline energia jäi täielikult merele.»

Etapi alguses pääses Forte veidike eest, aga distantsi teisel kolmandikul jõudis Olympic Fortele järele ning siis algas kassi ja hiire mäng. «Olympicul on üks väga hea puri, mida kasutades nad meile sappa said, ning tol hetkel oli vastase ülesanne meie sabas püsida. Meie taktikaline ülesanne oli aga tekitada olukord, kus Olympic saaks oma väga head purje võimalikult vähe kasutada, selleks pidime tegema palju manöövreid.

15.07.2017 18.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto