Viimaste ringide draama tõstis Hamiltoni Vetteli kannule

Lewis Hamilton võitis Suurbritannia GP. FOTO: Pixathlon / HZ/SIPA/Pixathlon / HZ/SIPA

VORMEL-1. Mercedese vormel 1 sõitja Lewis Hamilton tõusis Suurbritannia GP järel sarja üldliidri Sebastian Vetteli (Ferrari) kannule. Üldarvestuses lahutab neid nüüd vaid üks punkt.

Tellijale Tellijale

Hamilton võitis kvalifikatsiooni ning sai kirja suurepärase ringiaja, püstitades ühtlasi Silverstone'i ringirekordi. Hamiltoni ähvardas ajasõidu järel korraks diskvalifitseerimine, kui ta takistas väidetavalt Haasi sõitjat Romain Grosjeani kiiret ringi tegemast. Kohtunikud Hamiltonil lõpuks süüd ei leidnud, see ajas omakorda marru Grosjeani. Järgnes sõnasõda meedia vahendusel, kuhu sekkusid ka tiimijuhid, kes oma sõitjaid kaitsesid. «Kaotasin selles kurvis 0,35 kuni 0,4 sekundit. Kui see pole takistamine, siis mis üldse on? Kohtunikud olid tema suhtes leebed, sest ta võitleb tiitli pärast. Kui rollid olnuks vastupidised, oleks mind tema asemel kindlasti karistatud,» torises Grosjean.

Mercedese piloot kontrollis ka eilset võistlussõitu, tema selja taga toimusid viimastel ringidel aga ootamatud sündmused, kui mõlemal Ferrari sõitjal Vettelil ja Kimi Räikkönenil lõhkesid rehvid. Kolmandal kohal olnud Vettel lõpetas seetõttu seitsmendana, teisel kohal olnud Räikkönen langes planeerimatu boksipeatuse tõttu kolmandaks.

15.07.2017 18.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto