Sisukord
Eesti
Postimees
22.07.2017
Eesti Loomalapsed ootavad vadereid Keemiarelva ohvrid tõmbavad tähelepanu Vaid nädal on jäänud teleteenuse valimiseks (1) Haiglad kahtlevad haigekassa raporti tulemustes (2) Haigekassa sõlmis lepingu neilt raha välja petnud arsti firmaga (5) Välismaa Mokenid riskivad kala püüdes eluga Hiina-Vene poliitmäng Läänemerel (14) KOHALIK VAADE: Ühtsus on üha vähem ühtne Ülimoodne Hiina sõjalaev osaleb õppustel Läänemerel (1) Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: kui õitses putkamajandus Heelia Sillamaa: kes kaitseb meid Poola maasikate eest? (20) Juhtkiri: naeratav Eesti on veel kaugel (7) Andres Adamson: «eestimeestest» Postimehe algusaegadel (1) Uus lootus Karmi ütlemisega kindral Edasi 1972. aastal: olümpiakoondisse! Simsoni julgustükid õhus ja Venemaal (3) Jelena Skulskaja: me tahame uskuda õnnelikku lõppu (2) Sport Spordi lühiuudised Sildaru kahekordset saltot MK-debüüdil käiku ei lase Kergejõustikuportaal: Rasmus Mägi on maailma kolmas tõkkejooksja Mees, kes ei kannata vaba aega Mart Soidro: viiekümne aasta tagune tegu Tarbija Postimehe test: sääsetõrje kui kesksuve populaarseim parfüüm? (2) Arter Horoskoop Gheorghe Creţu: eestlased oskavad silma vaadata Rekordarv eestlastest amatööre Tour de France’il Kairi Leivo – naine folgiköögist Muhu, Itaalia ja Skandinaavia ühes köögis koos Filmiarvustus: «Pöörased» – sobiv allameetrimeestele Mööda sadamakaid üles või plärtsuga vette! (1) Ei tea, mida oma eluga edasi teha – guugelda! (1) See reis meenub isegi pärast surma (3) Vihma sajab! Võtame siis mõnuga! Ilona Leib: Suvi, mida ei tulnud (1) Matkavarustus minimalistidele. Kuidas hoida kokku ruumi ja kaalu arvelt? V nagu Vaimustav. Aegumatut autoklassikat: BMW M3 (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

See reis meenub isegi pärast surma

3 min lugemist
  • Kose mees Arno Pavel naasis 10-aastase lapselapsega pikalt reisilt.
  • 1978. aastal toodetud UAZikuga läbiti paari nädalaga 5000 kilomeetrit.
Arno Pavel lapselaps Anniga. FOTO: Georg Kõrre

Mõne aja eest kirjutasime, et Kose mees Arno Pavel (70) kavatseb ka sel suvel oma vana UAZikuga Venemaad avastama minna ja teeb seda seekord lapselaps Anniga (10). Praeguseks on 5000 kilomeetrit sõidetud ja tandem koju naasnud.

Tellijale Tellijale
FOTO: graafika: Alari Paluots

Tänavusele reisile, mis kulges Barentsi ja Valge mereni välja, suundus peale Arno Paveli ja Anni ka teisi huvilisi Eestist – kokku kuus autot. Venemaal Vologda oblastis liitus nendega Võtegras Sõktõvkari džiibimeeste seltskond, kellega Arno Pavel oli oma varasematel ekspeditsioonidel sõbraks saanud. Nõnda jätkati teekonda 28 autoga, igas masinas kaks inimest, nii et tutvumisõhtul oli nimede meelespidamisega päris suur tegu.

21.07.2017 24.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto