E, 4.12.2023

Simson tahab Venemaa vaguniärisse riigi kõrvale erainvestorit

Kristi Malmberg
, majandustoimetuse juht
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Minister Kadri Simson.
Minister Kadri Simson. Foto: Madis Sinivee/

Majandus- ja taristuministri Kadri Simsoni sõnul vajab riigifirma EVR Cargo Venemaal kavandatav vaguniäri plaan riskide hajutamiseks erainvestori kaasamist.

Eilne Postimees kirjutas Eesti riigile kuuluva EVR Cargo ambitsioonikast äriplaanist: võtta laenu, tellida Venemaa tehastest 35 miljoni euro eest vaguneid ja hakata sealset vagunipõuda ära kasutades neid suurfirmadele välja rentima.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson (KE) ütles, et tegevust laiendamata jätkaks EVR Cargo kahjumis ka edaspidi. «Võetavate riskide hindamiseks ja omaniku huvide kaitseks on ettevõttele määratud nõukogu. EVR Cargo plaani on kinnitanud nõukogu eelmine koosseis. Juba tookord sõnasin juhatusele ja nõukogule, et minu hinnangul vajab plaan riskide hajutamiseks erainvestori kaasamist,» selgitas Simson, lisades, et tema teada ettevõte tegeleb sellega.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles