Sisukord
WRC
Postimees
19.07.2017
Eesti Jüri Mõis eitab maailmavaate kaotamist ja kehutab koostööle (12) Ivar Must nõuab «Põltsamaa, ehtne ja hea» eest üle 50 000 euro (19) Vitamiinipuudus võinuks Eesti beebi sandistada (2) Majandus Maksureformi varjutavad ebakindlus ja kõrged kulud Välismaa Jane Austenile pühendati rahatäht Venemaa nõuab USA-lt kinnisvara Montenegros algab riigipöördeprotsess (1) Kushner võib kaotada juurdepääsu riigisaladustele Arvamus Juhtkiri: Eesti mõisavalitsejad Venemaad vallutamas (4) Margus Haav: Positivuse festival käib alla (1) Edasi 1990. aastal: aplausi jagus, väravaid mitte Vastulause: Aarne Mäe, Rakvere kultuurielus pole vimma! (7) Ahto Lobjakas: Briti rulett või Brexit interruptus (2) Olev Remsu: miks kirjutaja kirjutab? (1) Hanna-Hulda Reinkort: Netanyahust ja Orbánist on saanud uued sõbrad (10) Kultuur Ivar Must nõuab «Põltsamaa, ehtne ja hea» eest üle 50 000 euro (19) Sileda fassaadi taga kobrutab julmus Sport Käsipallurid loositi põnevasse valikgruppi Tituleeritud naiskonna järgmine võimalus MM-ralli võib tulla Eestisse sama ootamatult kui Otepää MK-etapp Saaremaa suur tulemine, Selveri ja Järvamaa hõredad read ehk klubihooaeg läheneb suure hooga Tallinn Jüri Mõis eitab maailmavaate kaotamist ja kehutab koostööle (12) Tartu Dokumenditaotlejad seisavad Tartus hiigeljärjekordades (1) Koolilapsed elustasid kiirabi tulekuni bussipeatuses kokkukukkunud meest (5) Kolm sotsiaalmaja ootab remonti (1) Põltsamaa võib erilisest tehasest ilma jääda Kunstimuuseum ERMi-järgses Tartus (2) Magusamaks tuleb varem või hiljem (2) Õunaaed laiub koolimaja asemel veel aastaid Magistritöö: lapsed on küberkiusamisega üsna harjunud Auto puudub? Pole hullu, matkata saab ka ilma Meelelahutus Koomiks Sudoku

MM-ralli võib tulla Eestisse sama ootamatult kui Otepää MK-etapp

5 min lugemist
Ott Tänak võitis koos Raigo Mõlderiga Rally Estonia 2014. aastal. Kas järgmine kord võistleb ta seal juba MM-sarjas? FOTO: Aldo Luud / Õhtuleht

Kui saab teoks võimatu unistus ja Rally Estonia kuulub 2018. aastal MM-kalendrisse, peaksid Eesti esindusralli korraldajad tippvõistluse programmi ahvikiirusel kokku panema. Pretsedent on olemas: täpselt samamoodi tuli Otepääle 1999. aasta murdmaasuusatamise MK-etapp.

Tellijale Tellijale

«Oli 1998 augustikuu, umbes nädal aega peale Suverulli, kui toonane FISi (Rahvusvahelise Suusaliidu – V.V.) murdmaajuht Bengt-Erik Bengtsson saatis meie suusaliitu faksi. Faksi põhi oli venelaste äraütlemine – nemad ei suuda Peterburi lähistel Kaugolovos 5. jaanuaril MK-etappi korraldada. «Kas Eesti jaoks oleks see liiga vara?» oli käsitsi juurde kirjutatud küsimus,» meenutab 18 aasta tagust aega Eesti Autospordiliidu peasekretär Alar Arukuusk, kes oli toona MK-etapi peakorraldaja.

Kahe nädala pärast tulid alaliidu tähtsad ninad eesotsas Bengtssoniga Otepääle tingimusi kaema. «Tegime nii palju eeltööd, kui jõudsime, aga olemasolevad rajad nõuetele ei vastanud,» selgitab eestvedaja, et praegu kõigile tuttavad Tehvandi suusarajad said tippvõistluse võõrustamiseks uue ilme. «Tehvandi tõusul kasvas osadel lõikudel võsa. Näitasime neile, et siit läheb MK-rada. FISi vennad vaatasid üksteisele otsa, et mis mõttes, siin on ju mets, siit ei mahu üks suusaradagi läbi. Ma lubasin, et kõik saab olema, ei ole hullu. Ja nii oligi – meid pandi kalendrisse. Septembri lõpus algas töö ja 5. jaanuaril oli võistlus.»

18.07.2017 20.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto