Sisukord
Eesti
Postimees
22.07.2017
Eesti Loomalapsed ootavad vadereid Keemiarelva ohvrid tõmbavad tähelepanu Vaid nädal on jäänud teleteenuse valimiseks (1) Haiglad kahtlevad haigekassa raporti tulemustes (2) Haigekassa sõlmis lepingu neilt raha välja petnud arsti firmaga (5) Välismaa Mokenid riskivad kala püüdes eluga Hiina-Vene poliitmäng Läänemerel (14) KOHALIK VAADE: Ühtsus on üha vähem ühtne Ülimoodne Hiina sõjalaev osaleb õppustel Läänemerel (1) Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: kui õitses putkamajandus Heelia Sillamaa: kes kaitseb meid Poola maasikate eest? (20) Juhtkiri: naeratav Eesti on veel kaugel (7) Andres Adamson: «eestimeestest» Postimehe algusaegadel (1) Uus lootus Karmi ütlemisega kindral Edasi 1972. aastal: olümpiakoondisse! Simsoni julgustükid õhus ja Venemaal (3) Jelena Skulskaja: me tahame uskuda õnnelikku lõppu (2) Sport Spordi lühiuudised Sildaru kahekordset saltot MK-debüüdil käiku ei lase Kergejõustikuportaal: Rasmus Mägi on maailma kolmas tõkkejooksja Mees, kes ei kannata vaba aega Mart Soidro: viiekümne aasta tagune tegu Tarbija Postimehe test: sääsetõrje kui kesksuve populaarseim parfüüm? (2) Arter Horoskoop Gheorghe Creţu: eestlased oskavad silma vaadata Rekordarv eestlastest amatööre Tour de France’il Kairi Leivo – naine folgiköögist Muhu, Itaalia ja Skandinaavia ühes köögis koos Filmiarvustus: «Pöörased» – sobiv allameetrimeestele Mööda sadamakaid üles või plärtsuga vette! (1) Ei tea, mida oma eluga edasi teha – guugelda! (1) See reis meenub isegi pärast surma (3) Vihma sajab! Võtame siis mõnuga! Ilona Leib: Suvi, mida ei tulnud (1) Matkavarustus minimalistidele. Kuidas hoida kokku ruumi ja kaalu arvelt? V nagu Vaimustav. Aegumatut autoklassikat: BMW M3 (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ei tea, mida oma eluga edasi teha – guugelda!

5 min lugemist
  • Seljakott seljas rännates on võimalik näha imelisi paiku vähese raha eest.
  • Pärast gümnaasiumi võib minna ka kutsekooli.
  • Karjäärinõustaja soovitab sobiva ameti leidmiseks guugeldada.
Pöidlaküüdiga läbiti tuhandeid kilomeetreid – keskmiselt tuli autole saamiseks teeservas oodata alla kümne minuti. FOTO: Erakogu

Ülikoolidesse sisseastumine on läbi ja sumedad suveööd on täis nukraid noori, kes unistuste erialale ei saanud, aga hädavariandina valitud eriala ka õppima minna ei taha. Kas jäädagi terveks aastaks kuu poole ulguma? Arter uuris, millised on nende noorte valikud.

Tellijale Tellijale

Ülikoolidesse sisseastumine on läbi ja sumedad suveööd on täis nukraid noori, kes unistuste erialale ei saanud, aga hädavariandina valitud eriala ka õppima minna ei taha. Kas jäädagi terveks aastaks kuu poole ulguma? Arter uuris, millised on nende noorte valikud.

Kui ülikoolis oma unistuste eriala sel aastal kättesaamatuks jäi, ei tasu pead norgu lasta. Võimalused, mis tulihingelisel noorel pärast keskhariduse saamist avanevad, on palju laiemad kui otsejoones ülikooli minek. Ootamatult sülle sadanud aastat saab pärast ebaõnnestunud sisseastumiskatseid enda kasuks tööle panna reisides, kutsekoolis õppides või töötades. Võib juhtuda, et eriala, mis gümnaasiumi lõpukevadel tundus kõige põnevam või kasulikum maailmas, ei näi järgmisel kevadel enam üldse ahvatlev. Aastane sisekaemus selgitab soovid ja unistused ning parimal juhul on tulemuseks hästi valitud elukutse, kehvemal juhul lihtsalt huvitav aeg.

21.07.2017 24.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto