K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pariis on kimpus abi nõudva džihaadipruudiga

Evelyn Kaldoja
Facebook Twitter
Comments
ISISe Prantsusmaa-vastane video, kus üheks ähvardajaks arvatakse olevat ka Pariisi koššersupermarketi ründaja abikaasa.
ISISe Prantsusmaa-vastane video, kus üheks ähvardajaks arvatakse olevat ka Pariisi koššersupermarketi ründaja abikaasa. Foto: SIPA / SCANPIX

Mosuli langemine on tekitanud Prantsusmaale ebameeldiva diplomaatilise probleemi: riik peaks konsulaarabi andma Iraagis vangi pandud nelja lapse emale, keda nad tegelikult tagasi ei oota.

Iraagi julgeolekujõud tabasid 27-aastase Seine-et-Marne’ist pärit Prantsuse kodaniku ja tema neli last, kellest noorim on viis kuud ja vanim kuus aastat vana, ülemöödunud nädalal Mosulist. ISISe käes olnud linnas viimaste lahinguteni viibinud naise abikaasa asukoht on teadmata.

Naine suundus ISISe nn kalifaati elama 2015. aastal mehe järel. France24 ingliskeelsete teleuudiste järgi rääkivat ta nüüd, et abikaasa oli pigem turist kui võitleja, ning relv oli majas, sest nii on kohalikel tavaks.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles