Sisukord
Eesti
Tänane leht
22.07.2017
Eesti Loomalapsed ootavad vadereid Keemiarelva ohvrid tõmbavad tähelepanu Vaid nädal on jäänud teleteenuse valimiseks (1) Haiglad kahtlevad haigekassa raporti tulemustes (2) Haigekassa sõlmis lepingu neilt raha välja petnud arsti firmaga (5) Välismaa Mokenid riskivad kala püüdes eluga Hiina-Vene poliitmäng Läänemerel (14) KOHALIK VAADE: Ühtsus on üha vähem ühtne Ülimoodne Hiina sõjalaev osaleb õppustel Läänemerel (1) Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: kui õitses putkamajandus Heelia Sillamaa: kes kaitseb meid Poola maasikate eest? (20) Juhtkiri: naeratav Eesti on veel kaugel (7) Andres Adamson: «eestimeestest» Postimehe algusaegadel (1) Uus lootus Karmi ütlemisega kindral Edasi 1972. aastal: olümpiakoondisse! Simsoni julgustükid õhus ja Venemaal (3) Jelena Skulskaja: me tahame uskuda õnnelikku lõppu (2) Sport Spordi lühiuudised Sildaru kahekordset saltot MK-debüüdil käiku ei lase Kergejõustikuportaal: Rasmus Mägi on maailma kolmas tõkkejooksja Mees, kes ei kannata vaba aega Mart Soidro: viiekümne aasta tagune tegu Tarbija Postimehe test: sääsetõrje kui kesksuve populaarseim parfüüm? (2) Arter Horoskoop Gheorghe Creţu: eestlased oskavad silma vaadata Rekordarv eestlastest amatööre Tour de France’il Kairi Leivo – naine folgiköögist Muhu, Itaalia ja Skandinaavia ühes köögis koos Filmiarvustus: «Pöörased» – sobiv allameetrimeestele Mööda sadamakaid üles või plärtsuga vette! (1) Ei tea, mida oma eluga edasi teha – guugelda! (1) See reis meenub isegi pärast surma (3) Vihma sajab! Võtame siis mõnuga! Ilona Leib: Suvi, mida ei tulnud (1) Matkavarustus minimalistidele. Kuidas hoida kokku ruumi ja kaalu arvelt? V nagu Vaimustav. Aegumatut autoklassikat: BMW M3 (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rekordarv eestlastest amatööre Tour de France’il

4 min lugemist
  • Õhk on hõre, tõusud järsud, aga rõõm pärast etapi läbimist hiigelsuur.
  • Kui Tartu rattaralli meeldib, siis L’Etape du Tour on kümme korda ägedam.
Ajaga 9:25 7505. kohale tulnud Tanel Padar läbis L’Etape du Tour esimest korda. FOTO: A.S.O.

Selle aasta Tour de France’i 18. etapi finišit 20. juulil said mitmed eestlased heldinult vaadata ja meenutada, kuidas nad ise napilt neli päeva tagasi üle sama joone pedaalisid – 2360 meetri kõrgusel merepinnast.

Tellijale Tellijale

Juba 27. korda on Tour de France’i korraldav organisatsioon A.S.O. valinud ühe etapi proffide võidusõidust, pannud sellele nimeks L’Etape du Tour ja teinud sellest harrastajate jaoks ühe ihaldusväärseima rattasõidu maailmas. Seekordne etapp kulgeb 181 kilomeetrit Briançonist Izoardi, mis tähendab rahvasõidu ajaloo kõige kõrgema finišiga etappi. Lisaks lõpupingutusele, kus viimased kümme kilomeetrit tuleb end koos rattaga üles vedada keskmiselt 9-protsendilisest ehk kõrgeima kategooria tõusust («üles suremine, mitte üles minemine», kommenteeris üks osaleja), on teel kolmanda kategooria tõus («ei olnud üldse nii hull») ja esimese kategooria tõus («lapikust riigist tulles on ikka õhk hõre»). Kokku tuleb tõusumeetreid 3529.

Üllatavalt palju kuuleb rattakülas aga eesti keelt. Kui möödunud aastal oli L’Etape du Touril osalemas 55 eestlast, siis tänavu on stardiprotokollis kirjas suisa 127 mägede vallutamise huvilist – 123 meest ja neli vaprat naist.

21.07.2017 24.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto