Sisukord
Kultuur
Postimees
21.07.2017
Eesti Raamatupidaja abi elas varastatud rahaga pillavat elu Nestor soovitab Krossil oma võlad likvideerida (1) Koolipapa kihutab vanas kabrioletis (1) Poisi peks algas solvamisest (6) Majandus Analüütikud soovitavad Tallinki aktsiat pigem osta Analüüs: neli võimalust, mis juhtub Tallinkiga (3) Välismaa McCain võitleb agressiivseima ajukasvajaga (1) Taani major: Iraagi sõdurid on vormist väljas ja mõnikord pilves Iraagi tõlk: ISISe tagasilöömine on olnud puhas õnneasi (2) Saksa vanuritekodus taaselustub sotsialismiaeg Iraaki saadetud instruktorid peavad ka Hello Kitty kotiga meeste sõdurioskusi lihvima Kaitsekulutuste kärpimine ajas presidendi ja kindrali lõplikult tülli Arvamus Tõnis Oja: kas Tallink tirib börsi põhja? (1) Henrik Roonemaa: Rain räägib hullu juttu, aga tal on õigus Juhtkiri: Tallinna ideedeturu masendavalt tühjad letid (1) Raul-Allan Kiivet: haigekassale antakse lisaraha koos üle jõu käivate ülesannetega (7) Mart Kivastik: spordimehe hing (2) TTÜ emeriitprofessor küsib: miks soovib Eesti jääda ELi eesistujana anonüümseks? Kultuur Kujurid armastavad kõige enam kaslasi Vaata võõrale otse silma Sõda, mida tunned iga rakuga (2) Sport Spordi lühiuudised Cretu peab kehastuma malemängijaks 20-aastane vutikoondislane lõpetas karjääri FIA sõitis F1 tiimidest üle 2017 Eesti fänni EMil - sugugi mitte ulmeline unistus U18 koondis läbi Kullamäe silmade: kes on uus Metstak, kes Schortsanitis ja kes pullimees? Tartu Jõhvi-Tartu maantee ääres käib äri ohu piiril Raatuse koolimajast jäävad alles vaid seinad (1) Ämmaemand uuris, kuidas tunnevad sünnitustoas end mehed (1) Lapsed saavad valimisõiguse, kuid nad ei huvitu poliitikast (4) Viimased märgid tondilossist peaks kaduma augustis Kinnikasvavad paisjärved läbivad puhastuskuuri Talud lükkavad pühapäeval väravad valla Rattaentusiastid pedaalivad Petersoni radadel Tartust Riiga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vaata võõrale otse silma

4 min lugemist
Joel Sarakula. FOTO: Kathy Luu

Kaasaegse Kunsti Muuseumi seinte vahel (ja ka väljaspool) seab end sel nädalavahetusel sisse kunsti- ja muusikafestival TOLM17, mis toob lavale värvikireva pundi esinejaid. Teiste hulgas kütavad tantsupõrandal naha kuumaks St. Cheatersburg, Sheep Got Waxed ja Kultuuritolmu peaesineja Joel Sarakula. Nii et oodata on kultuurset kräud.

Kultuuritolmu peakorraldaja ja St. Cheatersburgi solist Indrek Spungin räägib festivali tagamaadest ja jagab soovitusi programmis orienteerumiseks.

Tellijale Tellijale

-Kultuuritolmu tänavune teema on «Võõras». Saan aru, et vihjate sellega rahvuslikule äärmuslusele. Kas teemavalik põhineb mõnel spetsiifilisel juhtumil või on tingitud üleüldistest tendentsidest?

Tõepoolest mul oli üks selline juhtum, kus ma mõtlesin, et nüüd aitab, peab midagi tegema. See juhtus siis, kui kohtusin lihast ja luust Juliusega, Tallinna Tehnikaülikooli tudengiga Ugandast. Ta rääkis mulle, kuidas teda ähvardati kord kirvega ja sõimati pagulaseks, teinekord aga ei lastud baari sisse, põhjenduseks nahavärv. Postimehe lugeja peaks Juliust teadma, kuna ta on oma elust Eestis lehes kirjutanud. Üks näitusel eksponeeritud installatsioon peegeldab Juliust ja tõrkeid aju vereringes, mida pelgalt tema Eestis viibimise fakt teatud isikutel tekitab.

20.07.2017 22.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto