Sisukord
Uudised
Postimees
21.07.2017
Eesti Raamatupidaja abi elas varastatud rahaga pillavat elu Nestor soovitab Krossil oma võlad likvideerida (1) Koolipapa kihutab vanas kabrioletis (1) Poisi peks algas solvamisest (6) Majandus Analüütikud soovitavad Tallinki aktsiat pigem osta Analüüs: neli võimalust, mis juhtub Tallinkiga (3) Välismaa McCain võitleb agressiivseima ajukasvajaga (1) Taani major: Iraagi sõdurid on vormist väljas ja mõnikord pilves Iraagi tõlk: ISISe tagasilöömine on olnud puhas õnneasi (2) Saksa vanuritekodus taaselustub sotsialismiaeg Iraaki saadetud instruktorid peavad ka Hello Kitty kotiga meeste sõdurioskusi lihvima Kaitsekulutuste kärpimine ajas presidendi ja kindrali lõplikult tülli Arvamus Tõnis Oja: kas Tallink tirib börsi põhja? (1) Henrik Roonemaa: Rain räägib hullu juttu, aga tal on õigus Juhtkiri: Tallinna ideedeturu masendavalt tühjad letid (1) Raul-Allan Kiivet: haigekassale antakse lisaraha koos üle jõu käivate ülesannetega (7) Mart Kivastik: spordimehe hing (2) TTÜ emeriitprofessor küsib: miks soovib Eesti jääda ELi eesistujana anonüümseks? Kultuur Kujurid armastavad kõige enam kaslasi Vaata võõrale otse silma Sõda, mida tunned iga rakuga (2) Sport Spordi lühiuudised Cretu peab kehastuma malemängijaks 20-aastane vutikoondislane lõpetas karjääri FIA sõitis F1 tiimidest üle 2017 Eesti fänni EMil - sugugi mitte ulmeline unistus U18 koondis läbi Kullamäe silmade: kes on uus Metstak, kes Schortsanitis ja kes pullimees? Tartu Jõhvi-Tartu maantee ääres käib äri ohu piiril Raatuse koolimajast jäävad alles vaid seinad (1) Ämmaemand uuris, kuidas tunnevad sünnitustoas end mehed (1) Lapsed saavad valimisõiguse, kuid nad ei huvitu poliitikast (4) Viimased märgid tondilossist peaks kaduma augustis Kinnikasvavad paisjärved läbivad puhastuskuuri Talud lükkavad pühapäeval väravad valla Rattaentusiastid pedaalivad Petersoni radadel Tartust Riiga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Viimased märgid tondilossist peaks kaduma augustis

1 min lugemist
Kultuurimaja lammutusest maha jäänud kivihunnik on seisnud Elva linnas juba vähemalt kuu. FOTO: Sille Annuk

Üle kahe kümnendi Elvas Arbi järve ääres tondilossina seisnud pooliku kultuurimaja kohta tähistab praegu suur kivihunnik. Plats peaks lõplikult puhtaks saama augusti keskel.

Ehkki majakarp langes juba suve hakul, pole sellest maha jäänud kivikuhja seni ära veetud, sest firma, kellelt kinnistu omanik osaühing Vintselle lammutamise tellis, ei saanud tarvilikku käitlemisluba kätte nii kiiresti, kui algul loodeti.

Vintselle arendusjuht Andres Suurna selgitas, et kooskõlastuste saamine võttis oodatust rohkem aega puhkuste hooaja tõttu, kuid nüüd on asjad sealmaal, et tuleval esmaspäeval alustatakse hunniku äravedu. «Tegelikult oleme graafikus, sest umbes kuu on meil veel lepingu kohaselt aega,» täpsustas ta. 

Suurna avaldas veendumust, et rusuhunnik viiakse minema üsna kiiresti. Kui see saab tehtud, täidetakse maasse jäänud süvend ning rajatakse uus haljastus. Kõik tööd peaks ühele poole saama umbes kuu ajaga.

Seda, mis maatükist edasi saab, ei söandanud Suurna esialgu kindlalt öelda. 

«Planeering on kinnitatud, kuid praegu pole projekti ega ehitusluba. Analüüsime ja vaatame, mis edasi saab, kuid tõenäoliselt jääb haljasala mingiks ajaks lihtsalt seisma,» nentis ta.

Planeeringu järgi jagatakse vabanev ala kaheks, millest ühele saab Vintselle ehitada kuni kolm äri- ja eluhoonet. Teise on lubanud linn ära osta, et jätta järve kallas avalikku kasutusse.

Tartu rajooni kultuurimajaks projekteeritud hoonet hakati Elva kesklinna ehitama 1987. aastal, kuid see jäi riigivõimu vahetumise ja rahanappuse tõttu lõpetamata. Mustendavate aknaaukudega rajatis oli ohtlik, mida kinnitasid ka mitmed seal juhtunud õnnetused.

Seotud lood
20.07.2017 22.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto