Sisukord
Uudised
Postimees
21.07.2017
Eesti Raamatupidaja abi elas varastatud rahaga pillavat elu Nestor soovitab Krossil oma võlad likvideerida (1) Koolipapa kihutab vanas kabrioletis (1) Poisi peks algas solvamisest (6) Majandus Analüütikud soovitavad Tallinki aktsiat pigem osta Analüüs: neli võimalust, mis juhtub Tallinkiga (3) Välismaa McCain võitleb agressiivseima ajukasvajaga (1) Taani major: Iraagi sõdurid on vormist väljas ja mõnikord pilves Iraagi tõlk: ISISe tagasilöömine on olnud puhas õnneasi (2) Saksa vanuritekodus taaselustub sotsialismiaeg Iraaki saadetud instruktorid peavad ka Hello Kitty kotiga meeste sõdurioskusi lihvima Kaitsekulutuste kärpimine ajas presidendi ja kindrali lõplikult tülli Arvamus Tõnis Oja: kas Tallink tirib börsi põhja? (1) Henrik Roonemaa: Rain räägib hullu juttu, aga tal on õigus Juhtkiri: Tallinna ideedeturu masendavalt tühjad letid (1) Raul-Allan Kiivet: haigekassale antakse lisaraha koos üle jõu käivate ülesannetega (7) Mart Kivastik: spordimehe hing (2) TTÜ emeriitprofessor küsib: miks soovib Eesti jääda ELi eesistujana anonüümseks? Kultuur Kujurid armastavad kõige enam kaslasi Vaata võõrale otse silma Sõda, mida tunned iga rakuga (2) Sport Spordi lühiuudised Cretu peab kehastuma malemängijaks 20-aastane vutikoondislane lõpetas karjääri FIA sõitis F1 tiimidest üle 2017 Eesti fänni EMil - sugugi mitte ulmeline unistus U18 koondis läbi Kullamäe silmade: kes on uus Metstak, kes Schortsanitis ja kes pullimees? Tartu Jõhvi-Tartu maantee ääres käib äri ohu piiril Raatuse koolimajast jäävad alles vaid seinad (1) Ämmaemand uuris, kuidas tunnevad sünnitustoas end mehed (1) Lapsed saavad valimisõiguse, kuid nad ei huvitu poliitikast (4) Viimased märgid tondilossist peaks kaduma augustis Kinnikasvavad paisjärved läbivad puhastuskuuri Talud lükkavad pühapäeval väravad valla Rattaentusiastid pedaalivad Petersoni radadel Tartust Riiga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jõhvi-Tartu maantee ääres käib äri ohu piiril

2 min lugemist
Uues parklas haigutab tühjus ning kohalike äri õitseb ikka Mustvee linna poolsel kitsal maanteeserval. FOTO: Eili Arula

Suve hakul valmis Jõhvi-Tartu maanteel Mustvee linna sissesõidu juures uus ristmik, kus on peale- ja mahasõiduread, vasakpöördetaskud ning suur parkla. Ristmiku lähistel vastvalminud parklas on ruumi veokitele, reisibussidele ja ka sõiduautodele. Samuti on seal ette nähtud ruum kohalikele kauplejatele.

Maanteeameti Ida regiooni ehitusvaldkonna juht Anti Palmi sõnas aprillis, mil parkla veel päris valmis polnud, et soovivad kindlasti näha tee ääres kauplejaid äri ajamas uues parklas. «Pärast viimase asfaldikihi laotamist tuleb parkla veel markeerida ning pärast kvaliteedikontrolli on parkla nii puhata soovivatele liiklejatele kui ka kaupmeestele avatud,» sõnas Palmi kolm kuud tagasi. 

Nüüdseks on parkla asfalditud. Seal on maha märgitud veokite ja sõiduautode parkimiskohad ning ka kollane parkimiskeelu ala. Keeluala on keset parklat seetõttu, et selle kohal kõrguvad kõrgepingeliinid. Seega ei tohiks seal keegi parkida ega ka ilmselt kaubaletti üles seada. Küll oleks kauplejatel lahedalt ruumi parkla äärtes.

Seis on endine

Paraku on praegu seis selline, et kala- ja kurgimüüjate letid on endiselt truult Mustvee linna poolses maanteeservas ning vastselt valminud parklas pole ühtegi kauplejat. 

Kitsal teeserval lettide taga seisvad kaupmehed väidavad, et ei tea, kas nad üldse tohivad oma lette värskelt valminud parklas püsti lüüa ning kelle käest selle tarvis luba tuleks taotleda.

Uue ristmikuga on aga tekkinud olukord, kus Jõhvi poolt Tartu poole liikuvad sõidukid teevad müügiputkade juurde keeramiseks manöövreid isegi üle kolme sõidurea. Ka pole Mustvee linnapoolses teeservas piisavalt ruumi, et mitu autot saaks seal ohutult parkida. 

Uue ristmiku ehitamisega on tekkinud olukord, kus Jõhvi poolt Tartu poole liikuvad sõidukid teevad müügiputkade juurde keeramiseks manöövreid isegi üle kolme sõidurea.

Need liiklejad, kes peatavad auto Mustvee ristmikul kaupmeeste müügileti juures, peaks enne juhiukse avamist hoolega peeglisse vaatama. Vastasel juhul võib tagant lähenev sõiduk ukse lihtsalt minema sõita.

Mustvee linnapea tõdes, et müüjatele ja ostjatele oleks palju turvalisem, kui kaubeldaks linna turuplatsil, kuid ta saab aru neist müüjatest, kes ootavad tee ääres oma kraamile ostjaid.

Korralduslik aps

«Tee ääres kauplemine on Peip­si kaldal elava rahva traditsioon ning kauplejaid leiab teeservast pea kogu maantee ulatuses,» märkis Mustvee linnapea Max Kaur, kelle hinnangul võiks kauplejad ohutuse mõttes siiski kolida uude parklasse. 

«Et uus parkla on maanteeameti objekt, ei saa meie seal kauplemist koordineerida,» lisas linnapea.

Maanteeameti Ida regiooni ehitusvaldkonna juht Anti Palmi rõhutas aga aprillis, et esialgu tuleb kaupmeestel suhelda maanteeameti liikluskorraldusosakonnaga. «Loodame selle võimalikult kiiresti mõistlikumalt korraldada ning koostöös Mustvee linnavalitsusega jõuda selleni, et lubasid saaks väljastada linn,» lisas ta.

Praegu on pall siseministeeriumi väravas, kes peaks andma kauplejate müügiplatside korralduse üle Mustveele. Vastavaid volitusi linnal aga pole, seega sagimine kitsal maanteepervel jääb kestma.

Seotud lood
20.07.2017 22.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto