Sisukord
Arter
Tänane leht
29.07.2017
Eesti Tiigrid ootavad peole Siberi Koidula küla saadab Eestisse kolm sõnumit (11) Parim pritsumees on kontorirott Õlleaktsiisi tõusu on nüüd juba poeriiulilt näha Tegusas Tallinnas pole selgust koostöös Savisaarega (1) Välismaa Ka Leedu süüdistab itaalia ajakirjanikku lastele relvade kätte andmise palumises Lihtsalt tulnud, lihtsalt läinud (1) PERSOON. Lahutamatud kaaslased Mike ja Karen Pence Arvamus Priit Pullerits: tapetud puhkus (3) Peeter Langovitsi tagasivaade: Eesti-Soome sõprussild Postimees 1932. aastal: jälle Vene allveelaeva hukkumine? Juhtkiri: USA ja Eesti suhted teise nurga alt (2) Traditsioonilise kaubanduse lõhkuja Karvane olukord* Lihtsalt tulnud, lihtsalt läinud (1) Naismusketäride triumf Arvamusliider Madis-Ulf Regi päevik: manduv kultuurileht, kõver koer ja viimane suvi (2) Sport Ott Tänakut tabas Soomes valus déjà-vu Rallilegend Grönholm Tänakust: aasta tagasi oleksin soovitanud tal M-Sporti jääda Närvipinge tõi Eesti korvpallinoortele võimsa võidu On enam kui reaalne šanss, et Eesti rallimees võidab tänavu MM-tiitli Infoneti jalgpallur siirdub Norra kolmandasse liigasse, kus palk on parem kui Eesti meisterklubis Naismusketäride triumf WTA turniir Eestis. Ulme? Üldse mitte! Zopp: ühe hea mängu tahaks veel teha Joosep Susi: fänn on pime. Ta tahab alluda. Ta ei taha kahelda. (2) Tarbija Õlleaktsiisi tõusu on nüüd juba poeriiulilt näha Äikesega lennata võib, kuid kohvreid laduda mitte Arter Sõõm suve taldrikul Tiina Park: Ood Eesti mehele (1) Neeme Kuningas tunneb Siberi suurlinnas ennast õiges kohas Horoskoop 29. juuli – 4. august 2017 Graniidilahmakad ja mustikad koduaias ehk muljeid Soome elamumessilt Yana Toom toob Pille Pürgile kaheks aastaks leiva lauale Kas odav robotniiduk ajab asja ära? Kõige stiilsemad rannalõvid tabatud! SEIKLUSVIDEO! Ohtlik ja maagiline liustikumatk Sõiduproov: vaata, milline on tuliuus Ford Fiesta! Sündmuste pulsil: «Krimi» kannul reede öös Jalgrattal Torontost Tallinna (1) Fotod: USA mitmenaisepidajad elavad kivi sees (1) Vaata ja võrdle! Kumb on parem: Nissan Qashqai või Nissan X-Trail? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Neeme Kuningas tunneb Siberi suurlinnas ennast õiges kohas

16 min lugemist
Eesti tuntuim ooperilavastaja Neeme Kuningas Krasnojarskis. Muide, Krasnojarski krai on Venemaa suuruselt teine regioon, rohkem kui nelja Prantsusmaa suurune. FOTO: Jaanus Piirsalu / Postimees

Eesti tuntuim ooperilavastaja Neeme Kuningas on Venemaal oodanud pool aastat tööluba ja õiget viisat, et ametlik leping sõlmida. Selle poole aastaga on talle Krasnojarskis meeldima hakanud kõik, mis on seotud teatritööga, ja toit – kohalik köök on suurepärane. Harjumatu on kliima: talvel –30, suvel +30. Poliitika ja ideoloogiaga pole ta tegelema pidanud.

Tellijale Tellijale

Olen aastate jooksul kirjutanud paljudest Venemaal töötavatest Eesti elanikest, kuid ooperilavastaja Neeme Kuningas oli intervjuu tegemise ajaks minu rekordimees. Mitte keegi minu kangelastest polnud töötanud Venemaal kodumaast nii kaugel. Venemaa alumiiniumipealinn Krasnojarsk asub Eestist peaaegu sama kaugel kui Ameerika idarannik. Suurte heliloojate riigis Venemaal on üle paarikümne ooperi- ja balletiteatri, kuid Neeme Kuningas on ainult üks kahest välismaalasest, kes on neis pealavastajad.

- Enamiku Venemaale tööle tulnud tuttavatest eestlastest võib pärast mõne kuu möödumist jagada kahte leeri: ühed juba kahetsevad, aga teised on rahul, sest mastaabid on hoopis teised ning tööd vihutakse nii, nagu Eestis pole ammu harjutud. Kumba seltskonda teie kuulute pärast pooleaastast töötamist Siberi suuruselt kolmanda linna Krasnojarski ooperi- ja balletiteatri pealavastajana?

28.07.2017 31.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto