Sisukord
Välismaa
Tänane leht
22.07.2017
Eesti Loomalapsed ootavad vadereid Keemiarelva ohvrid tõmbavad tähelepanu Vaid nädal on jäänud teleteenuse valimiseks (1) Haiglad kahtlevad haigekassa raporti tulemustes (2) Haigekassa sõlmis lepingu neilt raha välja petnud arsti firmaga (5) Välismaa Mokenid riskivad kala püüdes eluga Hiina-Vene poliitmäng Läänemerel (14) KOHALIK VAADE: Ühtsus on üha vähem ühtne Ülimoodne Hiina sõjalaev osaleb õppustel Läänemerel (1) Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: kui õitses putkamajandus Heelia Sillamaa: kes kaitseb meid Poola maasikate eest? (20) Juhtkiri: naeratav Eesti on veel kaugel (7) Andres Adamson: «eestimeestest» Postimehe algusaegadel (1) Uus lootus Karmi ütlemisega kindral Edasi 1972. aastal: olümpiakoondisse! Simsoni julgustükid õhus ja Venemaal (3) Jelena Skulskaja: me tahame uskuda õnnelikku lõppu (2) Sport Spordi lühiuudised Sildaru kahekordset saltot MK-debüüdil käiku ei lase Kergejõustikuportaal: Rasmus Mägi on maailma kolmas tõkkejooksja Mees, kes ei kannata vaba aega Mart Soidro: viiekümne aasta tagune tegu Tarbija Postimehe test: sääsetõrje kui kesksuve populaarseim parfüüm? (2) Arter Horoskoop Gheorghe Creţu: eestlased oskavad silma vaadata Rekordarv eestlastest amatööre Tour de France’il Kairi Leivo – naine folgiköögist Muhu, Itaalia ja Skandinaavia ühes köögis koos Filmiarvustus: «Pöörased» – sobiv allameetrimeestele Mööda sadamakaid üles või plärtsuga vette! (1) Ei tea, mida oma eluga edasi teha – guugelda! (1) See reis meenub isegi pärast surma (3) Vihma sajab! Võtame siis mõnuga! Ilona Leib: Suvi, mida ei tulnud (1) Matkavarustus minimalistidele. Kuidas hoida kokku ruumi ja kaalu arvelt? V nagu Vaimustav. Aegumatut autoklassikat: BMW M3 (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hiina-Vene poliitmäng Läänemerel

3 min lugemist
Pilt õppuselt Joint Sea 2014, mis toimus Shanghai lähedal. FOTO: AP/Scanpix

Eile jõudsid Kaliningradi Baltiiski sadamasse Hiina sõjalaevad, mis osalevad järgmise nädala esmaspäevast neljapäevani Joint Sea 2017 nime kandval ühisõppusel. Õppus toimub Läänemerel ja arusaadavalt on see lääneriikide terava tähelepanu all. 

Tellijale Tellijale

Postimehel õnnestus saada kommentaar Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadurilt Kalev Stoicescult, kes kinnitas, et suurt põhjust muretsemiseks pole.

Stoicescu sõnul on esmakordne juhus, et Hiina sõjalaevad viibivad Läänemerel. «Arvata võib, et Venemaa pingutas tõsiselt selle nimel, et neid siia tuua ja näidata, justkui Venemaa ja Hiina vahel oleks ka sõjalises ja poliitilises mõttes tugev liitlassuhe. Minu arvates ei ole see võrreldav näiteks NATO liitlassuhetega,» ütles Stoicescu Postimehele. Tema sõnul on ammu teada, et n-ö Venemaa ja Hiina teises otsas ehk Ohhoota merel, Jaapani merel ja Lõuna-Hiina merel on Venemaa ja Hiina koos õppusi korraldanud küll, kuid «geograafiline rõhuasetus Läänemerele on puhtalt poliitiline ning sõjaliste õppuste või sõjamängudega sellel suurt pistmist ei ole».

21.07.2017 24.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto