Sisukord
Välismaa
Tänane leht
22.07.2017
Eesti Loomalapsed ootavad vadereid Keemiarelva ohvrid tõmbavad tähelepanu Vaid nädal on jäänud teleteenuse valimiseks (1) Haiglad kahtlevad haigekassa raporti tulemustes (2) Haigekassa sõlmis lepingu neilt raha välja petnud arsti firmaga (5) Välismaa Mokenid riskivad kala püüdes eluga Hiina-Vene poliitmäng Läänemerel (14) KOHALIK VAADE: Ühtsus on üha vähem ühtne Ülimoodne Hiina sõjalaev osaleb õppustel Läänemerel (1) Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: kui õitses putkamajandus Heelia Sillamaa: kes kaitseb meid Poola maasikate eest? (20) Juhtkiri: naeratav Eesti on veel kaugel (7) Andres Adamson: «eestimeestest» Postimehe algusaegadel (1) Uus lootus Karmi ütlemisega kindral Edasi 1972. aastal: olümpiakoondisse! Simsoni julgustükid õhus ja Venemaal (3) Jelena Skulskaja: me tahame uskuda õnnelikku lõppu (2) Sport Spordi lühiuudised Sildaru kahekordset saltot MK-debüüdil käiku ei lase Kergejõustikuportaal: Rasmus Mägi on maailma kolmas tõkkejooksja Mees, kes ei kannata vaba aega Mart Soidro: viiekümne aasta tagune tegu Tarbija Postimehe test: sääsetõrje kui kesksuve populaarseim parfüüm? (2) Arter Horoskoop Gheorghe Creţu: eestlased oskavad silma vaadata Rekordarv eestlastest amatööre Tour de France’il Kairi Leivo – naine folgiköögist Muhu, Itaalia ja Skandinaavia ühes köögis koos Filmiarvustus: «Pöörased» – sobiv allameetrimeestele Mööda sadamakaid üles või plärtsuga vette! (1) Ei tea, mida oma eluga edasi teha – guugelda! (1) See reis meenub isegi pärast surma (3) Vihma sajab! Võtame siis mõnuga! Ilona Leib: Suvi, mida ei tulnud (1) Matkavarustus minimalistidele. Kuidas hoida kokku ruumi ja kaalu arvelt? V nagu Vaimustav. Aegumatut autoklassikat: BMW M3 (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ülimoodne Hiina sõjalaev osaleb õppustel Läänemerel

1 min lugemist
Hävitaja Hefei Taani vetes FOTO: HO/AFP/Royal Danish Navy/Scanpix

Lõuna-Hiina Hainani saare Sanya sadamast alustasid kuu aega tagasi teekonda Hiina sõjalaevad, mis osalevad järgmisel nädalal õppustel Läänemerel. Pikka merereisi alustanud laevade hulgas oli ka Hiina kaasaegseim raketihävitaja DDG-174 Hefei, mis esindab 052D-laevaklassi. Praegu on teenistuses kuus 052D-klassi laeva, katsetamisel on kolm ning valmimisjärgus veel neli alust. 

Tellijale Tellijale

2015. aastal teenistust alustanud Hefei on 157 meetrit pikk ning kannab 280-liikmelist meeskonda. Põhirelvadena kasutatakse rakette koos 64 laskeseadeldisega, samuti on laevale paigaldatud võimas AESA-radarisüsteem, mille kohta on väidetud, et see suudab tuvastada koguni USA uusimaid hävituslennukeid F-35. Laevale on paigaldatud ka 130 mm kaliibriga kahur, samuti on võimas alus varustatud torpeedodega, et seda allveelaevade vastu kaitsta.

Peale Hefei saabub Läänemerele ka 054A-klassi mitmeotstarbeline fregatt FFG-571 Yuncheng ning Hiina sõjalaevu saatev abilaev Luoma Lake.

21.07.2017 24.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto