L, 1.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Haiglad kahtlevad haigekassa raporti tulemustes

Haiglad kahtlevad haigekassa raporti tulemustes
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Valga haiglas oli haigekassa raporti järgselt suremus 30 päevasel operatsioonijärgsel perioodil 12 protsenti. Fotol Valga haigla palat.
Valga haiglas oli haigekassa raporti järgselt suremus 30 päevasel operatsioonijärgsel perioodil 12 protsenti. Fotol Valga haigla palat. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Haigekassa üleeile avaldatud Eesti tervishoiusüsteemi ravikvaliteeti hinnanud raport on ajanud segadusse väikehaiglate juhid, uuringu tulemusi ei usu isegi üks selle koostamise juures olnud Tartu Ülikooli kliinikumi tipparst. Haigekassa kinnitab, et andmed haiglate operatsioonijärgse suremuse kohta peavad paika.

Kirurgiaindikaatorite valimisel nõu andnud Tartu Ülikooli kliinikumi kirurgiakliiniku juhataja Urmas Lepner ütles, et statistika haiglate operatsioonijärgse 30 päeva suremuse kohta ei saa olla korrektne. «Kui see on niimoodi, siis tuleks Jõgeva haigla päeva pealt kinni panna! 12 protsenti suremust on ennekuulmatu,» ütles ta, lisades, et tulemus ei saa olla tõene juba sellepärast, sest Jõgeval tehakse ainult väga väikese riskiga lõikusi.

Märksõnad
Tagasi üles