Sisukord
Tartu
Postimees
24.07.2017
Eesti Riigikooli hoone küsimus viis Rakvere volikogu kohtuteele Parteid sätivad häältepüüdjaid ritta Piloodid soovitavad riigil osta odavama kopteri Välismaa Suurbritannia alahinnatud äärmuslaste hingel on sadade inimeste elud KOHALIK VAADE. President Duda laseb ilmselt kohtuvõimu laostavad seadused käiku Sloveenia peidikud reedavad külma sõja saladusi Sessions jäi uuesti valetamisega vahele Välismaa lühiuudised: 24.07.2017 Arvamus Hannes Luts: Rail Balticu hind – Pärnu jääb vähemalt seitsmeks aastaks rongiühenduseta (12) Juhtkiri: oluline on vastutus (5) Ivan Makarov: Eesti majandusminister võiks vabalt olla Aino Kessner ENSVst (20) Edasi 1990. aastal: isamaalisus tankiroomikute alla Oliver Liidemann: vaja on trammiliini Vabaduse väljakult Viimsisse Kultuur Lunastajalugu ja laibahuumor Suvekuudel rongis Siberisse (1) Sport WTA finaali kaotanud Kontaveiti segas vigastus Epeevehklejate medalisajul ei paista otsa ega äärt Tosin päeva MMini: Kanteri kohal murepilved, Mägi salapärane vigastus, Balta avab hooaja Londonis Töötahtest, suurest südamest ja ülekohtust Rekordisadu ja medalid EMilt U18 koondis näitas taset: Balti matšil alistusid nii Soome, Leedu kui Läti Tartu Algav nädal paneb Tartus autojuhtide närvid proovile Bergmanni kuulsast Jaama tänava villast võib lähiaastatel saada lastekodu Tagahoovis elab ikka palju värvikaid tüüpe Välijõusaal kerkis noorte näpunäidete järgi Ehitajad annavad Pirogovi platsi noortele tagasi sügisel Uderna hooldekodu juhataja ammutab jõudu mõisamaja uhkusest ja ilust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ehitajad annavad Pirogovi platsi noortele tagasi sügisel

2 min lugemist
Pirogovi platsil käib töö täie hooga. FOTO: Sille Annuk

Pirogovi platsil tehti kolm päeva arheoloogilisi kaevamisi, mille käigus tuli välja huvitavaid leide. Raekoja taga teevad praegu tööd AS Eviko ja OÜ Greeny. Eviko projektijuht Peeter Treier rääkis, et tehtud on mõned projektimuudatused, kuid üldiselt on ehitajad töödega graafikus.

Praegu käivad seal treppide betoonitööd, sademeveekanalisatsiooni rajamine ja tänavavalgustuskaabli paigaldus. 

Huvitavad leiud

«Kuigi töö kulgeb sujuvalt, on tekkinud ka projektimuudatusi, sest keskkonnaamet arvas, et rekonstrueerimistöödega ei või puudele nii lähedale minna,» ütles Peeter Treier. «Liigutasime treppe vaid 60 sentimeetrit eemale, aga ametkondade kooskõlastused tuli ikkagi saada. Ehituse puhul on tüüpiline, et protsessi käigus tuleb midagi muuta.»

Samuti oli projektis ette nähtud vaid kahe puu langetamine, aga hiljem selgus, et kaevetööde tõttu on vaja veel kaks puud maha võtta, sest nii hakkab platsil uute ja vanade puude kontseptsioon paremini klappima. 

«See on linna arboristide ja keskkonnaameti teema, mida maha võtta ja mida mitte, ehitaja ei sekku nendesse otsustesse,» märkis Peeter Treier.

Kuigi auk oli väike, sai sealt teaduslikku informatsiooni küllaga, ütles arheoloog Rivo Bernotas.

Enne sajuveetorustiku rajamist tegi platsi ülemises osas kolm päeva väikesi kaevamistöid arheoloog Rivo Bernotas. Väikselt maa-alalt leiti keskaegse piiskopilinnuse hoovisillutis ja võimalik, et 11. sajandi keskpaigast pärineva kerisahju varemed. «Ma pole sada protsenti kindel, et see ahi on täpselt see, kuna ala oli väga väikene,» ütles Rivo Bernotas. 

Samuti tuli alalt välja potikilde ja ehteketi katke. Arheoloogi sõnul on leiud väga huvitavad. «Kuigi auk oli väike, sai sealt teadusliku informatsiooni küllaga,» nentis Rivo Bernotas. «Pärast taasiseseisvumist pole seal ju korralikke väljakaevamisi tehtud.» 

Inimesed platsile ei kipu

Kuigi Pirogovi plats on paljude noorte lemmikpaik Tartus, pole Peeter Treieri sõnul inimesed platsile öösiti kippunud. Ilmselt on abi sellest, et ala on piiratud ja värav öösel lukus. «Inimesi siia pole tulnud, aga pudeleid on küll kauge kaarega siia loobitud. Õnneks pole see suur probleem,» nentis ta. 

Pirogovi platsi remont kestab oktoobrini. Tööde käigus rekonstrueeritakse kõnniteed, platsid, trepid ja tugimüürid ning ehitatakse välja sajuveetorustik. 

Rajatakse uus valgustus ning vahetatakse välja pingid, prügikastid, käsipuud ja muu inventar. Rajatakse ka uued istutusalad ja uuendatakse haljastust.

Pirogovi platsi remondiks kulub 651 960 eurot.

Seotud lood
22.07.2017 25.07.2017
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto