Sisukord
Uudised
Postimees
24.07.2017
Eesti Riigikooli hoone küsimus viis Rakvere volikogu kohtuteele Parteid sätivad häältepüüdjaid ritta Piloodid soovitavad riigil osta odavama kopteri Välismaa Suurbritannia alahinnatud äärmuslaste hingel on sadade inimeste elud KOHALIK VAADE. President Duda laseb ilmselt kohtuvõimu laostavad seadused käiku Sloveenia peidikud reedavad külma sõja saladusi Sessions jäi uuesti valetamisega vahele Välismaa lühiuudised: 24.07.2017 Arvamus Hannes Luts: Rail Balticu hind – Pärnu jääb vähemalt seitsmeks aastaks rongiühenduseta (12) Juhtkiri: oluline on vastutus (5) Ivan Makarov: Eesti majandusminister võiks vabalt olla Aino Kessner ENSVst (20) Edasi 1990. aastal: isamaalisus tankiroomikute alla Oliver Liidemann: vaja on trammiliini Vabaduse väljakult Viimsisse Kultuur Lunastajalugu ja laibahuumor Suvekuudel rongis Siberisse (1) Sport WTA finaali kaotanud Kontaveiti segas vigastus Epeevehklejate medalisajul ei paista otsa ega äärt Tosin päeva MMini: Kanteri kohal murepilved, Mägi salapärane vigastus, Balta avab hooaja Londonis Töötahtest, suurest südamest ja ülekohtust Rekordisadu ja medalid EMilt U18 koondis näitas taset: Balti matšil alistusid nii Soome, Leedu kui Läti Tartu Algav nädal paneb Tartus autojuhtide närvid proovile Bergmanni kuulsast Jaama tänava villast võib lähiaastatel saada lastekodu Tagahoovis elab ikka palju värvikaid tüüpe Välijõusaal kerkis noorte näpunäidete järgi Ehitajad annavad Pirogovi platsi noortele tagasi sügisel Uderna hooldekodu juhataja ammutab jõudu mõisamaja uhkusest ja ilust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Välijõusaal kerkis noorte näpunäidete järgi

2 min lugemist
Uus välijõusaal avati väikese võistlusega. Omavahel võtsid mõõtu Mihkel Lees (vasakul) ja Kristjan Kullamaa. FOTO: Kristjan Teedema

Tähtvere spordipargis avati laupäeval väikese võistlusega pealtnäha üks torude-postide rägastik, mis tegelikult on täpselt selline välijõusaal, millest seltskond noori oligi unistanud. Vähe sellest! Noored ka ise projekteerisid selle, et seal saaks tulevikus teha kõiki soovitud trikke ja harjutusi.

Mittetulundusühingu Bar Monkeys korraldatavatel treeningutel osalev Kaarel Kullamaa selgitas, et street workout on ala nimi, millega Tartus veidi tõsisemal tasemel ja klubilises vormis tegeleb veerandsada inimest. 

Lisaks Tartule on tänavaspordi treeningurühmad ka Pärnus ja Tallinnas. «Lätis on see ala populaarsemgi kui meil, aga eks Eestis hakkab asi ka tuure üles võtma,» märkis Kaarel Kullamaa.

Ainult keharaskusega

Treeningurühmad jälgivad üksteise tegemisi internetis. Nii õpitakse üksteiselt erinevaid harjutusi ning tegelikult sai Tartu välijõusaal projekteeritud New Yorki ja teistesse suurematesse keskustesse rajatud väljakute järgi.

Kaarel Kullamaa nentis, et sellist välijõusaali osta mõne maailmas tuntud tegija käest oleks käinud üle jõu. Nii mõtlesidki noored ise kogu lahenduse välja, millele ehitaja lisas üksnes mõned tugipostid. Väljaku eest maksis Tähtvere spordipark ja maksma läks see pargi juhataja Marti Viilu sõnul ligi 8000 eurot.

Harjutused, mida pargis teha saab, on mitmesugused kätekõverdused ja lõuatõmbed. Väikese juhendamisega õpitakse ära terveid harjutuste komplekse, et koormust saaks terve keha. 

Eks see ole väike pauk noore ego pihta, kui 60-aastane teeb rohkem lõuatõmbeid kui kahekümnene, muheles Kaarel Kullamaa.

Sama spordialaga tegelev Tartu volikogu liige Mihkel Lees peab keharaskusega treenimist sobilikuks näiteks suusatajatele ja teistelegi tippsportlastele, kes kardavad, et tavajõusaalis harjutamine muudab nende lihased aeglaseks. Pargi kõrvale kerkib peagi ka kolme meetri kõrgune ronimissein.

Kaarel Kullamaa lisas, et see ei ole üksnes noorte spordiala. «Tartus käib kangidel rippumas ka keskealisi ja vanemaid inimesi ning eks see ole väike pauk noore ego pihta, kui 60-aastane teeb rohkem lõuatõmbeid kui kahekümnene,» muheles ta.

Laupäevasel avamisvõistlusel koguti annetusi ka SOS Lastekülale. Sama tehti mullu rahvusvahelisel lõuatõmbamise päeval ja siis koguti heategevuseks paarsada eurot.

Võimalus liikuda

Tartu ülikooli liikumislaboris töötava Mihkel Leesi sõnul näitab statistika, et liiga vähene liikumine on laste ja noorte seas tõsine probleem. Vähem kui viiendik lastest saab päevas soovitusliku koormuse ehk 60 minutit keskmist või intensiivset liikumist. Lees nentis, et hea tervise tagamiseks on aga miinimum tund aega sellist treeningut, mis teeks kaela higist niiskeks.

Kuna välijõusaalis treenimine ei maksa mitte midagi, on see kõigile väga hea võimalus end liigutada ja treenida. 

Kui Tähtvere väljak sobib ka tõsisemale harrastajale, siis välijõusaale leiab mujaltki linnast ning Kaarel Kullamaa ja Mihkel Lees innustavad igas eas tartlasi neid kohti agaralt kasutama. 

Seotud lood
22.07.2017 25.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto