Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tiit Sokk: Rain Veideman võib ka kipsis käega visata

2 min lugemist
Rain Veideman Kalevi spordihallis toimunud kohtumises Rootsi vastu. FOTO: Mihkel Maripuu

KORVPALL. MM-lisavalikturniiriks valmistuva Eesti meeste korvpallikoondise kontrollkohtumine Rootsiga näitas ära murekohad. Kuigi meeskonnaga liitus üks liidreid Rain Veideman ja kodusaalis teeniti 77:72 võit, tekitas agressiivse kaitse puudumine avapoolajal mõõna.

Tellijale

Eesti jäi avaveerandil ohtrate pallikaotuste tõttu kiirelt kaotusseisu ja puhkepausile mindi seitsmepunktilises kaotusseisus (18:27). Ka teisel veerandil polnud asi kiita, kui ohtrad kaugvisked (15st 9) viisid Rootsi ette juba 42:23. Murrangu tõi lõpuks agressiivsus, kui koondise peatreener Tiit Sokk otsustas eksperimenteerida lühemate mängumeestega. Vahe vähenes kümnele punktile.

«Need olid lollid eksimused, mis kolmestena ära karistati. Lugesime poolajal kokku – 20 lihtsat punkti. Kui vabalt lasta visata, siis panevadki meid kotti ja ongi kogu mäng tehtud!» oli koondise peatreener Tiit Sokk resoluutne.