Sisukord
Arvamus
Postimees
26.07.2017
Eesti Halb suveilm säästab inimelusid Vera Oinets sütitab Eesti kultuuri Siberis Jaeketid kahtlevad tootjate sünges piirikaubanduse prognoosis (2) Aab tahab müüa ERMi vana maja ikkagi Tartu linnale Kaitseminister Jüri Luik võttis ametisse IRLi Paide linnapeakandidaadi (1) Ringreis väikesaartel viis presidendi eile Abrukale Majandus Jaeketid kahtlevad tootjate sünges piirikaubanduse prognoosis (2) Põllumajandus pole Vene ekspordikeelust toibunud (2) Välismaa Hispaania ujub pagulasi tervitavate meeleavaldustega ELis vastuvoolu Hiina geide jaoks on kapist väljatulek pereasi Migrandirünnakud aitasid kaasa Hispaania taratootja eduloole Migratsiooniajakirjanik: Euroopas on maailma 65 miljonist pagulasest vaid kolm miljonit (16) Taevasinisel rannikul lõõmavad põlengud Kushner pesi käed vastutusest puhtaks Barcelonas napib pagulastele majutust USA Vene-sanktsioonid ohustavad Atlandi-ülest ühtsust (1) Arvamus Taavi Minnik: Poolas tõmbab niite härra Part (8) Postimees 1932. aastal: lõhna abil varastatud asjade kindlaks tegemine Veiko Berendsen: parempoolsete lahjad loosungid (19) Juhtkiri: agressorile annab püssi ainult lausloll (22) Toomas Alatalu: emakeele kasutamisest Venemaal ja Krimmis (2) Urmas Paet: miks peab Eesti kindlasti saama ÜRO Julgeolekunõukokku Kultuur Lina tänava viimased päevad Sport Kergejõustikutalendi dilemma: minna USAsse või kuulata treeneri hoiatust Veetlev tennis Kaia Kanepilt – Pärnu suvehitt 2017 Margus Kiiver: Soome MM-ralli, see on lennukas sõit, Ouninpohja ja üha lihavaesem rallivorst (4) Isukalt võidelnud epeemeeskond pääses surmasuust Tartu Kaarsilla remontijail läheneb riskantseim töö (1) Karuputk levib Eestimaale tõrjest hoolimata Kalmistuliste parkimismure leidis lahenduse Väikehaigla juht: kurgumandlilõikuse tüsistustesse surra on üsna keeruline Välistreenerid valmistavad meie sportlasi ette MMiks Aina suurenev erakool on muusikakooli pannud uusi ruume otsima Suhtlemine Venemaaga soomeugrilaste filmimiseks tundub pool sajandit pärast Lennart Meri filmiretki peaaegu võimatu Heaperemehelik muruniiduki hooldus tagab töökorras masina aastateks Trükimuuseum näitab rõdugaleriis tudengite fotosünteesi kunstis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1932. aastal: lõhna abil varastatud asjade kindlaks tegemine

1 min lugemist
PM 26.07.1931 FOTO: Digiteeritud eesti ajalehed / dea.nlib.ee

Kardetava murdvarga Karl Põder-Pinsoli varguste seeria kindlaks tegemisel on selgunud huvitavaid üksikasju.

Ta on käinud muuseas ka Tiigi tänav 28 pööningul, kus on lahti lõhkunud paar korvi. Mis ta sealt ära viinud, seda varas enam ei mäleta, sest käis ju nii palju kohti läbi, et võimatu on meeles pidada, kus üks või teine asjake on varastatud.

Korvi sisu ei tea aga ka teised inimesed. Nimelt omal ajal üks aadlisoost proua pärandanud korvid oma Londonis elutsevale naissugulasele tingimusega, et ta saab päranduse kätte siis, kui mehele on läinud. Kuna aga preili praegugi vallaline, siis ei saa teda veel päranduse omanikuks pidada. Nii ei ole varastatud kraam ühegi füüsilise isiku omandus. Samuti ei tea ka keegi, mis neis korvides oli. Siiski on kriminaalpolitseil korda läinud rida asju kindlaks teha lõhna järele. Nimelt oli korvides iseäraline rohu lõhn levinud. Sama lõhnaga asju leiti ka Põder-Pinsolilt äravõetud kraami hulgast.

26.07.1931

Seotud lood
    25.07.2017 27.07.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto