Sisukord
Sport
Postimees
26.07.2017
Eesti Halb suveilm säästab inimelusid Vera Oinets sütitab Eesti kultuuri Siberis Jaeketid kahtlevad tootjate sünges piirikaubanduse prognoosis (2) Aab tahab müüa ERMi vana maja ikkagi Tartu linnale Kaitseminister Jüri Luik võttis ametisse IRLi Paide linnapeakandidaadi (1) Ringreis väikesaartel viis presidendi eile Abrukale Majandus Jaeketid kahtlevad tootjate sünges piirikaubanduse prognoosis (2) Põllumajandus pole Vene ekspordikeelust toibunud (2) Välismaa Hispaania ujub pagulasi tervitavate meeleavaldustega ELis vastuvoolu Hiina geide jaoks on kapist väljatulek pereasi Migrandirünnakud aitasid kaasa Hispaania taratootja eduloole Migratsiooniajakirjanik: Euroopas on maailma 65 miljonist pagulasest vaid kolm miljonit (16) Taevasinisel rannikul lõõmavad põlengud Kushner pesi käed vastutusest puhtaks Barcelonas napib pagulastele majutust USA Vene-sanktsioonid ohustavad Atlandi-ülest ühtsust (1) Arvamus Taavi Minnik: Poolas tõmbab niite härra Part (8) Postimees 1932. aastal: lõhna abil varastatud asjade kindlaks tegemine Veiko Berendsen: parempoolsete lahjad loosungid (19) Juhtkiri: agressorile annab püssi ainult lausloll (22) Toomas Alatalu: emakeele kasutamisest Venemaal ja Krimmis (2) Urmas Paet: miks peab Eesti kindlasti saama ÜRO Julgeolekunõukokku Kultuur Lina tänava viimased päevad Sport Kergejõustikutalendi dilemma: minna USAsse või kuulata treeneri hoiatust Veetlev tennis Kaia Kanepilt – Pärnu suvehitt 2017 Margus Kiiver: Soome MM-ralli, see on lennukas sõit, Ouninpohja ja üha lihavaesem rallivorst (4) Isukalt võidelnud epeemeeskond pääses surmasuust Tartu Kaarsilla remontijail läheneb riskantseim töö (1) Karuputk levib Eestimaale tõrjest hoolimata Kalmistuliste parkimismure leidis lahenduse Väikehaigla juht: kurgumandlilõikuse tüsistustesse surra on üsna keeruline Välistreenerid valmistavad meie sportlasi ette MMiks Aina suurenev erakool on muusikakooli pannud uusi ruume otsima Suhtlemine Venemaaga soomeugrilaste filmimiseks tundub pool sajandit pärast Lennart Meri filmiretki peaaegu võimatu Heaperemehelik muruniiduki hooldus tagab töökorras masina aastateks Trükimuuseum näitab rõdugaleriis tudengite fotosünteesi kunstis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Välistreenerid valmistavad meie sportlasi ette MMiks

2 min lugemist
Hinnatud treener Nikolai Pešehhonov näitab Kristin Kuubale, kuidas harjutus kangikettaga aitab parandada randmete vastupidavust. Võidab ju see, kes peab vastasest kauem vastu. FOTO: Sille Annuk

Igal treeneril on mõni uus mõte või nõks varuks, et tuua sportlane välja oma mugavusalast, sest ainult nii tuleb areng, selgitas välistreenerite abi kasutamist sulgpalliklubi Triiton eestvedaja Mart Siliksaar.

Sel suvel aitavad nii MM-koondislasi kui ka kõiki teisi noori Tartus treenida Rafael Galvez Hispaaniast ja legendaarne Nikolai Pešehhonov Venemaalt, kes on omaaegne 27-kordne Nõukogude Liidu meister.

Rõõmuga Tartus

Ea poolest võiks Nikolai Pešehhonov (71) juba ammu pensionipõlve pidada, kuid pensionäri elu ei ole Ukrainas just meelakkumine. «Minu pension on 40 eurot kuus, korterikulud on talvel aga 80 eurot,» tõi ta näite. Ainus võimalus elada on edasi töötada.

Moskvas sündinud Pešehhonov oli aastakümneid Nõukogude Liidu parim sulgpallur. Pärast tippspordiga lõpparve tegemist suundus ta treeneritööle Ukrainasse. 

Nõukogude Liidu lagunemise järel läks Pešehhonov aga Sloveeniasse, kus töötas koondise peatreenerina 20 aastat. Poeg, kes on terve elu Sloveenias elanud, jäigi sinna. Teda ennast koos abikaasaga tõmbas aga tagasi Ukrainasse. «Seal on meil oma korter ja suvila – mulle meeldib seal,» kinnitas vahepeal Ukraina kodakondsuse saanud Pešehhonov.

Nõukogude Liidu lagunemise järel läks Nikolai Pešehhonov Sloveeniasse, kus ta töötas koondise peatreenerina 20 aastat.

Tosinaks päevaks Tartusse saabunud Pešehhonovile meeldib, et siin tehakse trenni kogu suve. Veel meeldib talle Tartu puhas elukeskkond. Ligi miljoni elanikuga kodulinnas Dnipropetrovskis on õhk tema sõnul väga must.

Perspektiivi ja võimalusi on Pešehhonovi hinnangul Tartu sportlastel kindlasti, aga väga palju sõltub nende elust väljaspool spordisaali. «Mõni tüdruk või poiss on aasta pärast armunud ja siis on sulgpalliga ühelpool,» lausus ta naeratades.

Rafael Galvez / Foto Sille Annuk FOTO: SILLE ANNUK/PM/SCANPIX BALTICS

Hispaanlane Rafael Galvez on tänavu Tartus aga lausa neli kuud. Malagast pärit 26-aastane sulgpallur oli treeningupartneriks Hispaanias laagrites käinud Raul Mustale ning kui treener Mart Siliksaar märkas, et Galvezil tekib hea kontakt lastega, otsustas ta hispaanlase Tartusse kutsuda.

«Alustasin sulgpalliga vist juba kuueaastaselt,» meenutas Galvez. 13-aastaselt kolis ta Madridi, et tegeleda sulgpalliga tipptasemel, ning tema kuulsaim treeningukaaslane on endine maailma esinumber ja praegu neljandal kohal olev Carolina Marín. 

Tartu Postimehele kinnitas Galvez, et lõpetab septembris kodumaale naastes ülikooli füsioteraapia erialal. Emajõelinnas talle meeldib, ehkki ilm on siin võrreldes tema kodukandiga külmem. Jahedal kliimal on aga eelis: paljud lapsed tulevad sulgpalli mängima, mitte ei aja õues jalgpalli taga, muheles ta.

Kõrged eesmärgid

Augusti lõpus Šotimaal Glasgow’s peetavaile sulgpalli maailmameistrivõistlustele said Eestist kutse üksikmängijana Raul Must ning naispaar Kristin Kuuba ja Helina Rüütel. Must asub praegu maailma edetabelis 49. kohal, eesmärk on tõusta aga 20 sekka, sedastas treener Siliksaar. Kuuba ja Rüütel asuvad paarismängus 65. koha piirimail.

Paarismängu kõrval ka üksikmängijana võistlev Kuuba loodab jõuda maailmas saja parima sekka. «Arvestades, et ta on aastaga tõusnud üksikmängus ligi 200 kohta, on see realistlik,» leidis treener. Selleks tuleb aga MMil hästi esineda.

Seotud lood
25.07.2017 27.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto