L, 4.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ohver palus jõhkra elukaaslase vabastamist

Martin Laine
, reporter
Ohver palus jõhkra elukaaslase vabastamist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Perevägivald.
Perevägivald. Foto: SCANPIX

Elukaaslaselt jõhkralt peksa saanud naine ei soovinud, et mees läheks vangi, ja esitas esialgse kohtuotsuse peale kaebuse ringkonnakohtusse. Ekspertide sõnutsi on lähisuhtevägivalla ohvrite selline käitumine pigem reegel kui erand.

Kõnealuse juhtumi puhul ei saa öelda, et peksmine tuli kui välk selgest taevast. 31-aastane Risto on olnud vägivaldne kogu elu. Viimase kümne aasta jooksul on ta seisnud kohtu ees vägivallakuritegude, varguse, vägistamise ja röövi eest.

Kohtulahendi järgi lõi Risto mullu oktoobri lõpus kella poole nelja paiku varahommikul Pärnus Suur-Posti tänaval oma elukaaslast korduvalt näkku ja pähe, mille järel kannatanu kukkus selili kõnniteele. Seejärel tagus ta naise pead vastu puidust lippaeda ja lõi teda veel põlvega pähe. Pärast seda virutas mees ohvrile korduvalt kuklasse ja vähemalt kahel korral põlvega näkku. Pärast seda, kui naine Risto käsul põlvitas, lõi mees talle veel jalaga pähe.

Märksõnad
Tagasi üles