Eesti vehklemispidu jätkus ajaloolise MM-kullaga

Foto1 - Epeenaiskond tegi ajalugu: vehklemisnaiskonna liikmed tormavad pärast võitu Hiina üle Irina Embrichi embama. FOTO: Robert Michael/AFP/Scanpix

Eesti vehklemisnaiskond (Julia Beljajeva, Irina Embrich, Erika Kirpu, Kristina Kuusk) suutis end pärast kahte ebaõnnestunud tiitlivõistlust taas suurepärasest küljest näidata – kuldmedal maailmameistrivõistlustelt Leipzigis näitas, et hoolimata ala varjutavatest intriigidest suudetakse jätkuvalt oma tase vehklemisrajal välja mängida. 

Tellijale Tellijale

Mäletatavasti naasis alati suurte ootustega tiitlivõistlustele saadetav Eesti epeenaiskond Rio olümpialt ja tänavu juunis toimunud Euroopa meistrivõistlustelt koju neljanda kohaga. See tähendas, et järjepanu oli kaotatud neli tiitlivõitluste kõige olulisemat matši – esmalt poolfinaalid, seejärel pronksimatšid. Tasub meenutada, et Thbilisis toimunud EMil kaitsti 2016. aasta EM-tiitlit.

Euroopa meistrivõistlustel medalita jäämise põhjus oli naiskonna peatreeneri Kaido Kaaberma sõnul selge: tüdrukute närv ei pidanud vastu. «Ma ei usu, et tehnika ja treenituse taha midagi jäi. Pigem jäi medal psüühika taha,» analüüsis Kaaberma ETV spordiuudiste vahendusel untsu läinud tiitlivõistlust.

26.07.2017 28.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto