Jeemeni kolm õde ja Peruu Untsakad

A-Wa pakub midagi nii elektroonilise muusika kui ka pärimusmuusika austajaile. Ansambli trump on eriline tunnetus, mille saavad kätte vaid koos laulvad lähedased sugulased. FOTO: Hassan Hajjaj

Sel nädalavahetusel toimuval Viljandi pärimusmuusika festivalil astuvad teiste kõrval lavale Iisraeli-Jeemeni bänd A-Wa, keda korraldajad on soovinud juba aastaid Viljandisse tuua, ning Peruu ansambel Bareto. 

Tellijale Tellijale

Festivali välissuhete juht Liina Gross on neid kollektiive ise esinemas näinud ning tema kinnitust mööda täidavad mõlemad nii lava kui kogu esinemispaiga. «Nad kehtestavad end ja kellelgi ei teki küsimust, miks nad laval on. Isegi kui sulle see muusika ei meeldi, tunnistad, et nad on jube kihvtid ja head muusikud,» lausus ta.

A-Wa kohta ütles Gross, et ansambel on maailmas väga populaarne. «Nägime neid mõned aastad tagasi rahvusvahelisel maailmamuusika messil WOMEX, kus nad jäid kõrva eelkõige elektroonilise muusika ja rahvalaulu sümbioosis tekkinud kõlapildi tõttu. See oli nii värske ja paeluv. Elektrooniline taust jättis piisavalt ruumi rahvalaulule. Kolme õe vokaal ja paeluv aura ning kõlaline ja lavaline pool andsidki kokku selle, et tahtsime neid ka oma publikule näidata.»

27.07.2017 29.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto