Sisukord
WRC
Postimees
28.07.2017
Eesti Jeemeni kolm õde ja Peruu Untsakad Tallinnast saab Pence’i visiidi ajaks üks turvatumaid paiku maailmas (1) Reformierakond juhib, rohelised tõusevad (28) Majandus LHV pensionifondid panustavad üürimajadesse (2) Välismaa Võimalik julgeolekuoht pole selge Putin sõitles Soomes Ühendriike ja sanktsioone (2) Andmeleke lõi Rootsi valitsuse kõikuma Arvamus Karmo Tüür: Venemaa Föderatsiooni tasalülitamine (5) Aare Tark: pereettevõtete väärtusmaailm sobib Eestile eeskujuks (3) Joosep Värk: mind on petetud (10) Juhtkiri: üllatavad rohelised (2) Postimees 1931. aastal: kõmuline tapmine Viinis Andrus Karnau: tasuta reklaam õllejoomisele (10) Garri Raagmaa: Aab võiks anda maavanematele viimase ülesande (1) Kultuur Tormisega jäetakse hüvasti Tehases number 7 Nädala plaat. Kvasarite otsirännakutel Sport Ogier: Märtini rekord jääb püsima. Östberg: lähen seda üle lööma Tänak: nagu täismehed oleks pandud lasteaeda (1) Raul Jeetsi ootab ees sportlaskarjääri kangeim katsumus Kullad jõudsid koju, mõõgad jäid maha Kas Liverpool suudab suurte poiste kannul käia? Tartu Tartus tahab Reformierakond lasteaia kohatasu alles jätta Rattamaraton toimub teisel kuul ja teisipidi Lange radadel kihutavad maailma parimad noored krossisõitjad Haldusreform toob kaasa uute lippude ja vappide laviini Tevje räägib oma loo vanas meiereis Piirissaare külad upuvad võssa, aga abi ei tule kuskilt (4) Luunja rahvas püstitas Emajõe auks kollase akna Tervise huvides Ise oled loll! Quo vadis, Eesti arutelukultuur? Vambola Paavo: konkurentsi transpordis ei tohiks häbeneda Eeloleva kooliaasta alguses Põltsamaal üle silla veel ei saa Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tänak: nagu täismehed oleks pandud lasteaeda

4 min lugemist
Soome ralli on tuntud kiirete kurvide poolest. Tänavu on inimkätega rajatud palju aeglaseid pöördeid, et keskmist kiirust alla tõmmata. Foto: @World/M-Sport FOTO: @World/M-Sport

Soome MM-etappi on läbi aastate tuntud kui 10 000 järve või 1000 hüppe rallit. Nüüd võib seda kutsuda ka 100 šikaani ralliks. Erinevalt eelnevatest ei ole viimase puhul tegu aga komplimendiga.

Tellijale

Täpselt aasta tagasi püstitas Kris Meeke uue MM-sarja rekordi – põhjaiirlane kulutas Soome rallil 334 kiiruskatsekilomeetri läbimiseks aega 2:38.05,8 ehk tema keskmine kiirus oli 126,6 km/h. Tänavu peaks see rekord taas kildudeks purunema, sest 2017. aasta WRC autod on varasemast kiiremad ja läbivad kurve palju tempokamalt. Tingivaks kõneviisiks kõik aga ilmselt jääbki, sest kuna Rahvusvaheline Autoliit FIA on ohutuskaalutlustel seadnud katse keskmise kiiruse piirmääraks 130 km/h, on Jyväskyläs paikneva ralli korraldajad asunud autosid kunstlikult aeglustama. Eilne testikatse näitas, mis on olnud selle tagajärjed.

27.07.2017 29.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto