Sisukord
WRC
Tänane leht
28.07.2017
Eesti Jeemeni kolm õde ja Peruu Untsakad Tallinnast saab Pence’i visiidi ajaks üks turvatumaid paiku maailmas (1) Reformierakond juhib, rohelised tõusevad (27) Majandus LHV pensionifondid panustavad üürimajadesse (2) Välismaa Võimalik julgeolekuoht pole selge Putin sõitles Soomes Ühendriike ja sanktsioone (2) Andmeleke lõi Rootsi valitsuse kõikuma Arvamus Karmo Tüür: Venemaa Föderatsiooni tasalülitamine (5) Aare Tark: pereettevõtete väärtusmaailm sobib Eestile eeskujuks (3) Joosep Värk: mind on petetud (10) Juhtkiri: üllatavad rohelised (2) Postimees 1931. aastal: kõmuline tapmine Viinis Andrus Karnau: tasuta reklaam õllejoomisele (10) Garri Raagmaa: Aab võiks anda maavanematele viimase ülesande (1) Kultuur Tormisega jäetakse hüvasti Tehases number 7 Nädala plaat. Kvasarite otsirännakutel Sport Ogier: Märtini rekord jääb püsima. Östberg: lähen seda üle lööma Tänak: nagu täismehed oleks pandud lasteaeda (1) Raul Jeetsi ootab ees sportlaskarjääri kangeim katsumus Kullad jõudsid koju, mõõgad jäid maha Kas Liverpool suudab suurte poiste kannul käia? Tartu Tartus tahab Reformierakond lasteaia kohatasu alles jätta Rattamaraton toimub teisel kuul ja teisipidi Lange radadel kihutavad maailma parimad noored krossisõitjad Haldusreform toob kaasa uute lippude ja vappide laviini Tevje räägib oma loo vanas meiereis Piirissaare külad upuvad võssa, aga abi ei tule kuskilt (4) Luunja rahvas püstitas Emajõe auks kollase akna Tervise huvides Ise oled loll! Quo vadis, Eesti arutelukultuur? Vambola Paavo: konkurentsi transpordis ei tohiks häbeneda Eeloleva kooliaasta alguses Põltsamaal üle silla veel ei saa Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raul Jeetsi ootab ees sportlaskarjääri kangeim katsumus

2 min lugemist
Raul Jeets FOTO: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Ott Tänaku ja Martin Järveoja kõrval on Soome MM-rallil teise Eesti ekipaažina stardis Raul Jeets ja Kuldar Sikk. WRC2 klassis võistleva Jeetsi jaoks on tegu karjääri teise MM-ralliga ja varem pole ta ralliauto roolis midagi sellesarnast kogenud.

Tellijale Tellijale

Möödunud kahel hooajal ERC sarjas võistelnud Jeets lööb sel hooajal plaanide järgi kaasa kolmel MM-etapil: Poolas, Soomes ja Suurbritannias. Juuli algul toimunud debüüt kulges õppimise tähe all ja lõppes teelt väljasõiduga pühapäeva hommikul, kui hakkas tõrkuma piloodi ja kaardilugeja vaheline sidesüsteem, mis tõi kaasa sõiduvea. Vaatamata viperusele on Jeets Soome ralli eel enesekindel – üheksakuine võistlusrooste sai eelmise etapiga minema pühitud ja tunne on taas hea.

«Kindlasti olen enesekindlam kui enne Poola ralli starti. Saime seal oma kilomeetrid ära sõita ning kätte aimduse MM-rallist ja sellest, kuidas ja mis hooga sõidame,» rääkis Jeets eile lõunal, kui oli testikatsel näidanud 14 WRC2 sarjas võistleva piloodi seas 13. aega. Kiireimale, Jari Huttunenile kogunes viis kaotussekundit. «Olles nüüd Soome ralli teedega tutvunud ja ära sõitnud testikatse, siis ma ütleks, et see on kõige keerulisem ralli, kus olen elus pidanud startima. Aga kolme nädala tagune Poola, sealt saadud kogemused ja autotunnetus lubavad öelda, et tunne on ralli eel hea,» lisas Jeets, kes on varem Soome rallil käinud vaid pealtvaatajana.

27.07.2017 29.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto