Raul Jeetsi ootab ees sportlaskarjääri kangeim katsumus

Raul Jeets FOTO: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Ott Tänaku ja Martin Järveoja kõrval on Soome MM-rallil teise Eesti ekipaažina stardis Raul Jeets ja Kuldar Sikk. WRC2 klassis võistleva Jeetsi jaoks on tegu karjääri teise MM-ralliga ja varem pole ta ralliauto roolis midagi sellesarnast kogenud.

Tellijale Tellijale

Möödunud kahel hooajal ERC sarjas võistelnud Jeets lööb sel hooajal plaanide järgi kaasa kolmel MM-etapil: Poolas, Soomes ja Suurbritannias. Juuli algul toimunud debüüt kulges õppimise tähe all ja lõppes teelt väljasõiduga pühapäeva hommikul, kui hakkas tõrkuma piloodi ja kaardilugeja vaheline sidesüsteem, mis tõi kaasa sõiduvea. Vaatamata viperusele on Jeets Soome ralli eel enesekindel – üheksakuine võistlusrooste sai eelmise etapiga minema pühitud ja tunne on taas hea.

«Kindlasti olen enesekindlam kui enne Poola ralli starti. Saime seal oma kilomeetrid ära sõita ning kätte aimduse MM-rallist ja sellest, kuidas ja mis hooga sõidame,» rääkis Jeets eile lõunal, kui oli testikatsel näidanud 14 WRC2 sarjas võistleva piloodi seas 13. aega. Kiireimale, Jari Huttunenile kogunes viis kaotussekundit. «Olles nüüd Soome ralli teedega tutvunud ja ära sõitnud testikatse, siis ma ütleks, et see on kõige keerulisem ralli, kus olen elus pidanud startima. Aga kolme nädala tagune Poola, sealt saadud kogemused ja autotunnetus lubavad öelda, et tunne on ralli eel hea,» lisas Jeets, kes on varem Soome rallil käinud vaid pealtvaatajana.

27.07.2017 29.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto