Sisukord
Arvamus
Postimees
28.07.2017
Eesti Jeemeni kolm õde ja Peruu Untsakad Tallinnast saab Pence’i visiidi ajaks üks turvatumaid paiku maailmas (1) Reformierakond juhib, rohelised tõusevad (28) Majandus LHV pensionifondid panustavad üürimajadesse (2) Välismaa Võimalik julgeolekuoht pole selge Putin sõitles Soomes Ühendriike ja sanktsioone (2) Andmeleke lõi Rootsi valitsuse kõikuma Arvamus Karmo Tüür: Venemaa Föderatsiooni tasalülitamine (5) Aare Tark: pereettevõtete väärtusmaailm sobib Eestile eeskujuks (3) Joosep Värk: mind on petetud (10) Juhtkiri: üllatavad rohelised (2) Postimees 1931. aastal: kõmuline tapmine Viinis Andrus Karnau: tasuta reklaam õllejoomisele (10) Garri Raagmaa: Aab võiks anda maavanematele viimase ülesande (1) Kultuur Tormisega jäetakse hüvasti Tehases number 7 Nädala plaat. Kvasarite otsirännakutel Sport Ogier: Märtini rekord jääb püsima. Östberg: lähen seda üle lööma Tänak: nagu täismehed oleks pandud lasteaeda (1) Raul Jeetsi ootab ees sportlaskarjääri kangeim katsumus Kullad jõudsid koju, mõõgad jäid maha Kas Liverpool suudab suurte poiste kannul käia? Tartu Tartus tahab Reformierakond lasteaia kohatasu alles jätta Rattamaraton toimub teisel kuul ja teisipidi Lange radadel kihutavad maailma parimad noored krossisõitjad Haldusreform toob kaasa uute lippude ja vappide laviini Tevje räägib oma loo vanas meiereis Piirissaare külad upuvad võssa, aga abi ei tule kuskilt (4) Luunja rahvas püstitas Emajõe auks kollase akna Tervise huvides Ise oled loll! Quo vadis, Eesti arutelukultuur? Vambola Paavo: konkurentsi transpordis ei tohiks häbeneda Eeloleva kooliaasta alguses Põltsamaal üle silla veel ei saa Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1931. aastal: kõmuline tapmine Viinis

1 min lugemist

Viinist, 27. juulil. (Trj.) Austria pealinnas sündis poliitiline mõrtsukatöö, millest arvatakse, et ta on vene GPU korraldusel teostunud. Oma eramajas Viini Gersthofi eeslinnas tapeti tuntud Saksa kommunist ja Nõukogude Vene agent Semmelmann.

Tema laskis maha keegi isik, kes nimetab ennast Spielmanniks, kuid tunnistab ise, et see nimi on välja mõeldud. Tapetu Semmelmann on üks seitsmest kommunistist, kes 1928. a. Berliini kriminaalkohtu hoones vahtidele kallale tungisid ja vabastasid kaks kommunistide juhtivat tegelast, kes olid kohtu all riigi äraandmise pärast. Kallaletungijad pääsesid põgenema ja hiljem saadi teada, et nad viibivad nõukogude Venemaal.

Kiires korras on asutud põhjalikule juurdlusele. Politsei on arvamisel, et Semmelmann viimasel ajal seisis ühenduses fascistlikkude organisatsioonidega, kellele ta müüs salajasi teateid kommunistide kavatsustest. See asjaolu põhjustab arvamist, et Semmelmanni tapmine on sündinud GPU ülesandel.

Esialul puudub võimalus kindlaks teha tapja, n.n. Spielmanni isikut, kuna see keeldub seletusi andmast enesest, kui ka mõrtsukatöö põhjustest. Tapjal oli Helveetsia pass, mille abil ta pääses üle piiri Viini kaks päeva tagasi. Nüüd on selgunud, et pass oli osavalt võltsitud.

28.07.1931

Seotud lood
    27.07.2017 29.07.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto