Sisukord
WRC
Postimees
28.07.2017
Eesti Jeemeni kolm õde ja Peruu Untsakad Tallinnast saab Pence’i visiidi ajaks üks turvatumaid paiku maailmas (1) Reformierakond juhib, rohelised tõusevad (28) Majandus LHV pensionifondid panustavad üürimajadesse (2) Välismaa Võimalik julgeolekuoht pole selge Putin sõitles Soomes Ühendriike ja sanktsioone (2) Andmeleke lõi Rootsi valitsuse kõikuma Arvamus Karmo Tüür: Venemaa Föderatsiooni tasalülitamine (5) Aare Tark: pereettevõtete väärtusmaailm sobib Eestile eeskujuks (3) Joosep Värk: mind on petetud (10) Juhtkiri: üllatavad rohelised (2) Postimees 1931. aastal: kõmuline tapmine Viinis Andrus Karnau: tasuta reklaam õllejoomisele (10) Garri Raagmaa: Aab võiks anda maavanematele viimase ülesande (1) Kultuur Tormisega jäetakse hüvasti Tehases number 7 Nädala plaat. Kvasarite otsirännakutel Sport Ogier: Märtini rekord jääb püsima. Östberg: lähen seda üle lööma Tänak: nagu täismehed oleks pandud lasteaeda (1) Raul Jeetsi ootab ees sportlaskarjääri kangeim katsumus Kullad jõudsid koju, mõõgad jäid maha Kas Liverpool suudab suurte poiste kannul käia? Tartu Tartus tahab Reformierakond lasteaia kohatasu alles jätta Rattamaraton toimub teisel kuul ja teisipidi Lange radadel kihutavad maailma parimad noored krossisõitjad Haldusreform toob kaasa uute lippude ja vappide laviini Tevje räägib oma loo vanas meiereis Piirissaare külad upuvad võssa, aga abi ei tule kuskilt (4) Luunja rahvas püstitas Emajõe auks kollase akna Tervise huvides Ise oled loll! Quo vadis, Eesti arutelukultuur? Vambola Paavo: konkurentsi transpordis ei tohiks häbeneda Eeloleva kooliaasta alguses Põltsamaal üle silla veel ei saa Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ogier: Märtini rekord jääb püsima. Östberg: lähen seda üle lööma

2 min lugemist
Mullu läbiti Ouninpohja kiiruskatset tagurpidises suunas - pildil Ott Tänak ja Raigo Mõlder kuulsat trampliini ületamas. FOTO: Roni Rekomaa/AFP/Scanpix

On kolme tüüpi eestlasi: need, kes seostavad Soomet tööga, need, kellele tähistab see reisi IKEAsse või Linnanmäele, ja siis on veel rallifännid. Viimastele tähendab Soome Markko Märtini võitu 2003. aastal, Jyvaskylät, täpsemalt Ouninpohja kiiruskatset ja selle kuulsat kollase maja hüpet.

Tellijale

Autoralli MM-sarjas on mitmeid trampliine, mis läbi aastate saanud külge sildi «legendaarne». Portugalis on selleks Fafe kiiruskatse lõpetav hüpe, kuhu kogunevad iga aasta kümned tuhanded pealtvaatajad, Rootsis lummab fänne legendaarse šotlase Colin McRae järgi nime saanud Colin’s Crest, aga eestlaste jaoks on läbi aastate olnud kõige südamelähedasem Soome ralli pikima, Ouninpohja katse algul paiknev kollase maja hüpe. Sealjuures on sealse õhulennu pikkuserekord Eesti rallimehe käes: 2003 alles kolmanda mitteskandinaavlasena Soome ralli võitnud Märtin tuiskas teel esikohale üle legendaarse trampliini nõnda lennukalt, et maandus alles 57 meetri kaugusel.

27.07.2017 29.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto