E, 20.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tiigrid ootavad peole

Postimees
Tiigrid ootavad peole
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Amuuri tiiger Pootsman.
Amuuri tiiger Pootsman. Foto: Darja Zubareva

Täna, 29. juuli keskpäeval tähistatakse Tallinna loomaaias rahvusvahelist tiigripäeva. Kõik kohaletulnud saavad harjutada tiigrihüppeid ja panna end proovile keksuvõistlusel. Tiigritest kõnelevad ja neid tutvustavad loomaaia töötajad, näpuosavust saab treenida postkaartide meisterdamisel, T-särkide valmistamisel ja martsipanikujukeste maalimisel. Loomaaia amuuri tiigrid Pootsman ja Piiga saavad tähtpäeva puhul kingitusi. Täpsemalt loomaaia kodulehel ja Facebookis.

Eakale amuuri tiiger Piigale (pildil) tehti kesknädalal taas pediküüri, et vabastada ta sisse kasvama kippuvatest küünistest. Ka tema karvakasukas kammiti talvekarva pulstikutest vabaks.

Munes nandu – muna paigutati inkubaatorisse. 

Looduskooli eluslooduse klassi kolisid elama kaks noorukest Austraalia päritolu teemanttuvi. 

Loomaaia veterinaar võttis verd buhhaara hirvelt, nuubia kaljukitsedelt, kubani tuuridelt, tadžiki markuuridelt ja Dalli lumelammastelt. Rutiinne karjade tervisekontroll nakkushaiguste suhtes jätkub ka järgmisel nädalal.

Emaelevantide aediku ninasarvikutepoolne piirdekraav on põnev koht. Kui elevante parasjagu silmapiiril ei ole, tasub vaadata alla taimestikurohkesse kraavi, kus võib näha ujumas või lemlede peal vonklemas pisikesi nastikuid. Vahel võib tabada ka mügri rahulikult taimi mugimas.

Loomaaia keskkonnahariduskeskuse fuajees avati Eesti Kujurite Ühenduse loomaskulptuuride näitus «Täna ma päästan nii palju kärbseid kui saan». Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Augustiõhtutel algavad taas klassikakolmapäevad loomaaias. 2. augustil esineb akordioniduo Henri Zibo ja Mikk Langeproon. Täpsemalt loomaaia kodulehel ja Facebookis. 

Märksõnad
Tagasi üles