Sisukord
Majandus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Elektriautode asjatundjad keelustaksid bensiiniautode müügi kiiresti

4 min lugemist

Elektriautosid rentivate Eesti ettevõtjate arvates võiks diisel- ja bensiinimootoritel sõitvate uute sõidukite müügikeeld tulla Eestis varem kui Suurbritannias ja Prantsusmaal.

Tellijale

Eesti esimene Tesla omanik ja praegu elektriautode rendiäri ajav Mario Kadastik pidas Suurbritannia ja Prantsusmaa teadet keelata uute diisli- ja bensiinkütustel sõitvate autode müük aastal 2040 positiivseks, kuid nentis, et samm jääb liiga kaugesse tulevikku. «Hea mõte, aga liiga hilja. Varem võiks, sest 2040 on ikkagi 23 aasta kaugusel,» sõnas Kadastik ja arvas, et selle aja jooksul jõuab väga palju fossiilsel kütusel sõitvaid autosid turule paisata. Tema sõnul võiks üleminek toimuda oluliselt varem, näiteks aastal 2030.

«2040 on väga kindla peale minek,» arvas ettevõtja ja võttis riikide otsuse kokku kui näiliselt väga karmi, kuid praktiliselt kasutu, sest otsuse mõju hetkel on null. «Ükski autotootja praegu 23 aasta plaani ette ei mõtle. 13 aastat oleks juba selline perspektiiv, kus peaks tõsiselt mõtlema.»

29.07.2017 01.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto