Sisukord
Sport
Tänane leht
29.07.2017
Eesti Tiigrid ootavad peole Siberi Koidula küla saadab Eestisse kolm sõnumit (11) Parim pritsumees on kontorirott Õlleaktsiisi tõusu on nüüd juba poeriiulilt näha Tegusas Tallinnas pole selgust koostöös Savisaarega (1) Välismaa Ka Leedu süüdistab itaalia ajakirjanikku lastele relvade kätte andmise palumises Lihtsalt tulnud, lihtsalt läinud (1) PERSOON. Lahutamatud kaaslased Mike ja Karen Pence Arvamus Priit Pullerits: tapetud puhkus (3) Peeter Langovitsi tagasivaade: Eesti-Soome sõprussild Postimees 1932. aastal: jälle Vene allveelaeva hukkumine? Juhtkiri: USA ja Eesti suhted teise nurga alt (2) Traditsioonilise kaubanduse lõhkuja Karvane olukord* Lihtsalt tulnud, lihtsalt läinud (1) Naismusketäride triumf Arvamusliider Madis-Ulf Regi päevik: manduv kultuurileht, kõver koer ja viimane suvi (2) Sport Ott Tänakut tabas Soomes valus déjà-vu Rallilegend Grönholm Tänakust: aasta tagasi oleksin soovitanud tal M-Sporti jääda Närvipinge tõi Eesti korvpallinoortele võimsa võidu On enam kui reaalne šanss, et Eesti rallimees võidab tänavu MM-tiitli Infoneti jalgpallur siirdub Norra kolmandasse liigasse, kus palk on parem kui Eesti meisterklubis Naismusketäride triumf WTA turniir Eestis. Ulme? Üldse mitte! Zopp: ühe hea mängu tahaks veel teha Joosep Susi: fänn on pime. Ta tahab alluda. Ta ei taha kahelda. (2) Tarbija Õlleaktsiisi tõusu on nüüd juba poeriiulilt näha Äikesega lennata võib, kuid kohvreid laduda mitte Arter Sõõm suve taldrikul Tiina Park: Ood Eesti mehele (1) Neeme Kuningas tunneb Siberi suurlinnas ennast õiges kohas Horoskoop 29. juuli – 4. august 2017 Graniidilahmakad ja mustikad koduaias ehk muljeid Soome elamumessilt Yana Toom toob Pille Pürgile kaheks aastaks leiva lauale Kas odav robotniiduk ajab asja ära? Kõige stiilsemad rannalõvid tabatud! SEIKLUSVIDEO! Ohtlik ja maagiline liustikumatk Sõiduproov: vaata, milline on tuliuus Ford Fiesta! Sündmuste pulsil: «Krimi» kannul reede öös Jalgrattal Torontost Tallinna (1) Fotod: USA mitmenaisepidajad elavad kivi sees (1) Vaata ja võrdle! Kumb on parem: Nissan Qashqai või Nissan X-Trail? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Joosep Susi: fänn on pime. Ta tahab alluda. Ta ei taha kahelda.

3 min lugemist
Kas sellest noorest Hollandi poisist saab tulevikus sporti vaadates fännkonna või publiku liige või hoopis midagi kolmandat? FOTO: Mike Egerton/EMPICS Sport/Scanpix

Fännid on paratamatult madalalaubalised. Seostub ju fänlus etümoloogiliseltki fanatismiga, paranoilise vaatamisstrateegiaga, kus ratsionaalsusel pole kohta, kus ihaldatava objektiga kaotatakse elementaarne distants. Spordi madalaim režiim. Konstantne armujoovastus primitiivsete valetõlgenduste ja hoiakutega. Spordi kui esteetilise-eetilise-eksistentsiaalse kogemuse asemel on tegu erapooliku kaasaelamisega.

Tellijale Tellijale

Tõtt-öelda tunduvad fännid sageli lihtsameelsed, et mitte öelda poolearulised tegelased. Napakadki. Lapselikud. Fänn ei saa isegi tahta kriitiliselt mõelda, reflekteerida. Ta on pime. Ta tahab alluda. Ta ei taha kahelda. Ta ei saa kahelda! Seega, fännid on tahtlikult lollid. Teatud arhailistele mustvalgetele koodidele, dogmadele allumine on printsiip, mis teeb temast fänni. Fanaatiku. (Siit ka kõiksugused võrdlused religioossete praktikatega.)

Paljuski räägin siin iseendast. Minu kui ühe kindla jalgpalliklubi fänni mõtteviis on läbivalt tautoloogiline, sisutühi. Minult ei tasu küsida, mispärast ma pooldan klubi, mille praegune käitumisloogika ei haaku kuidagigi minu väärtussüsteemiga laiemalt. Nii on.

28.07.2017 31.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto