E, 20.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1932. aastal: jälle Vene allveelaeva hukkumine?

Postimees
Postimees 1932. aastal: jälle Vene allveelaeva hukkumine?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
PM 29.08.1932
PM 29.08.1932 Foto: Digiteeritud eesti ajalehed / dea.nlib.ee

Stokholmist, 28.juulil. Rootsi «Aftonbladeti» teatel on Balti meres Gotlandi lähedal nähtavasti üks nõukogude Vene allveelaev hukkunud.

Möödunud pühapäeval üks Hamburgi aurik põrkas Gotlandist põhjapool tundmatu esemega kokku ja läks põhja. Laeva meeskond suudeti päästa. Arvati, et ese, millele aurik otsa sõitis, oli mingi laeva vrakk. Samal päeval Rootsi aurik «Rurik» nägi Gotlandist lääne pool nõukogude Vene sõjalaeva «SSSR-i» ja  «Komsomoletsit». Mõlemad olid nähtavasti teostamas kaitsemanöövreid allveelaevade rünnaku vastu. Sellest tekkis arvamine, et ese, millele Hamburgi aurik põrkas ei olnud mingi vrakk, vaid veealune paat, sest tänaseni ei olnud teada laeva vraki olemasolu sellel kohal.

Kolmapäeval oleks üks Rootsi allveelaev peaaegu hukkunud, mis oleks nõudnud palju inimohvreid. Allveelaev «Bävern» põrkas kokku ristleja «Flygiaga» ja hakkas vajuma. Meeskond suutis veel õigel ajal lahti kruvida raske tinaankru, mispeale allveelaev uuesti veepinnale kerkis.

29.07.1932

Tagasi üles