Sisukord
Korvpall
Postimees
31.07.2017
Eesti Savisaar murrab eraklusest välja (1) Valimiste stardipakul on eelis Reformierakonnal, valimisliitudel ja sotsidel (5) Jüri Ratas ja Mike Pence arutasid julgeolekuküsimusi Majandus Elektriautode asjatundjad keelustaksid bensiiniautode müügi kiiresti (48) Välismaa Saakašvili peab end ohvriks (2) Peterburis tähistati laevastiku päeva Kohus «põrandaaluste» üle hakkab lõppema Arvamus Taavi Minnik: barahandõõ Estonbashile (10) Iisraeli politoloog: kas NATO on valmis Narvat kaitsma, pole selge, kuid Ukrainale ei tule kindlasti keegi appi (47) Juhtkiri: Euroopa ja Eesti vajavad Ameerikat (13) Postimees 1947. aastal: Keres kaotas Bronsteinile Rein Taagepera: kas Poola arengud võiksid Eestis korduda? (20) Hardo Pajula: kommunistide keelerööv (31) Kultuur Viljandi folk – mõnulemisfestival pärimusmuusika saatel Teekond, mis ihkab tabada elu ootamatult, kogu selle eheduses (1) Sport WRC-tipud tuleksid hea meelega Eestisse MM-rallit sõitma Tänak võttis miinimumprogrammist maksimumi, Lappile esimene võit Mercedese aumeeste mäng kasvatas punaste ülevõimu Mängu põnevaks ajanud Eesti sai tähtsa võidu FC Florale terendab senistest oluliselt väärtuslikum Eesti meistritiitel Tiimikaaslased läksid kuke ja koiduga kiiruskatsele, hokiäss Rooba jäi veel põõnama Eesti parimad 3x3 korvpallurid Vabaduse väljakult otse Lausanne’i tippturniirile Tartu Tartu Ülikool avalikustas uue hooaja mängijate nimed Noored leiutajad ragistasid suvekoolis ajusid Treff meelitas Jõgevale motonaised koguni Kariibidelt Rattahoidlaid tekib juurde nagu seeni pärast vihma (1) Kiivreid maalides levitab kunstnik rahusõnumit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti parimad 3x3 korvpallurid Vabaduse väljakult otse Lausanne’i tippturniirile

2 min lugemist
Sprite 3x3 Tallinn Open 2017 tänavakorvpalliturniiri ja EMV finaal Vabaduse väljakul. FOTO: Mihkel Maripuu

Seda, et Eesti tänavakorvpallurid on maailma mõistes üsna kõval tasemel, spordisõbrad juba teavad. See sai kinnitust ka nädalavahetusel, kui Paide Spordikeskuse meeskond võitis Maarjamaa kõige kõrgetasemelisema tänavakorvpalli klubiturniiri Tallinn Openi. Postimees palus aastaid Eesti tänavakorvpalli juhtinud Reigo Kimmelil selgitada, mis tasemel turniiriga täpsemalt tegu oli ning milline on tänavakorvpalli turniiride hierarhia üldisemalt. 

Tellijale Tellijale

Nagu öeldud, oli nädalavahetusel Tallinna Vabaduse väljakul peetud turniir Eestis peetavatest kõige kõrgetasemelisem. Et sinna eliitsarjas üldse peale saada, tuli võita või finaali pääseda – sõltuvalt turniirist – ühel kaheksast Eestis peetud eeletapist. «Eelnevalt korraldasime põhietappe ja boonusetappe. Põhietapilt pääsesid Tallinna finalistid, boonusetapilt vaid võitjad,» selgitas Kimmel.

Teisisõnu oli Tallinn Open Eesti võistlussarja finaalvõistlus, mille peaauhind oli pääs Šveitsis toimuvale World Touri etapile. World Tour ongi klubitänavakorvpalli kuninglik võistlussari ning selle trooniks on hooaja finaaletapp, mis tänavu peetakse Pekingis. Sinna pääsemiseks tuleb aga üks kaheksast World Touri etapist ära võita.

29.07.2017 01.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto