P, 29.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Villu Reiljan püüab vanglakaristusest pääseda

Liis Velsker
, reporter
Villu Reiljan püüab vanglakaristusest pääseda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Villu Reiljan
Villu Reiljan Foto: Georg Kõrre

Samal ajal kui Edgar Savisaare kohtuprotsessi istungites on suvepaus, käivad osalised prokuratuuriga võimalike kokkulepete saavutamiseks läbirääkimisi pidamas. Postimehe andmetel soovib seesugust kokkulepet endine maadevahetaja Villu Reiljan (pildil).

Endine keskkonnaminister ja kunagine Rahvaliidu esimees on eeldatavasti kogu protsessil ainus, kes süüdimõistmisel trellide taha läheb. Nüüdne ärimees kannab pistise võtmise eest tingimisi vanglakaristust katseajaga. Süüdistuse järgi pani ta uue kuriteo toime katseaja jooksul, mis tähendab, et kui kohus ta ka nüüd süüdi mõistab, peab ta kandma reaalset vanglakaristust.

Reiljan tegi toimiku järgi vahendustegevust, kui viimane üritas oma toonase tööandja, suurettevõtja Vello Kunmani tütre Tallinnas Nõmme linnaosas Sihi tänaval kerkiva eramu ehitustegevust tagantjärele seadustada. Reiljani süüdistatakse altkäemaksu vahendamises.

Ka enne Savisaare istungite algust kirjutas Postimees, et on kuulda kahtlusi, et Reiljan võib minna riigiprokuratuuriga kokkuleppele, et oma saatus kiirkorras vastu võtta ja pääseda vanglakaristusest. Kokkuleppemenetlus tähendaks mehele üksnes rahalist karistust ning ta võiks loota, et tema tingimisi vanglakaristust ei pöörata täitmisele.

Kui ka prokuratuur niisuguse asjade käiguga nõustub, peab kohus selle kinnitama. Kokkulepe tähendaks, et Reiljan tunnistaks end toimepandud kuritegudes süüdi.

«Jääme oma varasemate kommentaaride juurde ning saame kinnitada, et võimaliku kokkuleppemenetluse teemal on osade menetlusosalistega läbirääkimisi peetud. Enne kokkulepete sõlmimist ning avakõnede pidamist ei pea prokuratuur aga osapoolte avalikustamist võimalikuks,» oli riigiprokuratuuri nõuniku Kristina Kostina kommentaar.

Reiljan ise eile ajakirjaniku kõnedele ei vastanud. Teda kohtus esindav tütar, Cobalti advokaadibüroos töötav vandeadvokaat Kaidi Reiljan-Sihvart ütles, et kuna Villu Reiljan ei soovi käimasolevat kohtumenetlust kommenteerida, siis ei saa ka nemad kommentaare anda.

Postimehele teadaolevalt soovib protsessi osalistest kokkulepet ka MTÜ Eesti Keskerakond. Keskerakonna peasekretärilt sellele väitele kommentaari saada ei õnnestunud.

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb ütles juunis, et erakond kaalub tõsiselt kokkuleppele minemist prokuratuuriga. Ka peaminister Jüri Ratas on varem kinnitanud, et võimalusel soovib erakond oma süüasja lahendamist kokkuleppemenetluses.

Savisaare protsess jätkub 8. augustil.

Märksõnad
Tagasi üles