Sisukord
Arvamus
Postimees
05.08.2017
Eesti Millistest maailmanurkadest Eestisse kolitakse? (15) Elevandipäeva ootuses Riik muudab joogivee kontrolli riskipõhiseks Eestis ja Hispaanias peeti kinni neli Kemerovo grupeeringu liiget Uue südame saanud mehe arstid: siirdamine oli tema jaoks ainuke variant Välismaa Venezuela põhiseadusassamblee ametisse vannutamine süvendas kriisi veelgi Pakistani hindud Indias varjupaika ei leia Luureteenistus viis Venezuela opositsiooniliidrid voodist vanglasse Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: traagiline rõõmupäev Lauri Hussar: mis jääb Keskerakonnale (7) Postimees 1927. aastal: ilmaruumi pisuhänd – rakett-mootor Edgar Savisaare lendav tsirkus (6) Koomiku üürike tähelend Libapreilna Anna Absurdselt kallis mees Jelena Skulskaja: kõik õnnetud pered on õnnetud ühtemoodi (12) Sport Kas FIBA uus süsteem viib Eesti korvpalli MMile? Liverpool kohtub Hoffenheimiga Rasmus Mägi: ettevalmistus pole läinud päris nii, nagu vaimusilmas nägin Grit Šadeiko – läbi pisarate saabusid rahu ja rõõm (1) Ott Tänak ja Oleg Gross meelitavad Petter Solbergi Kehalasse Mart Soidro: meie naistest, maailmameistritest Tarbija Soodsaimate spaapakettide võrdlus: ööklubi piletitest saunarituaalideni välja Arter Lenna ja Estonian Voices lava taga: üks ruum ja tund meikimiseks «Lendav ameeriklane» musta purje all Filmiarvustus: «Perekonnapea» annab Ameerika üledoosi Eesti koondise ründeäss Robert Täht: mulle ei meeldi kaotada, ma tahan võita Euroopa mõnusaimad välikinod Siberi seto noored kolivad linna, pensionärid tagasi maale Kooskõla kõiges ehk soomlaste sisekujunduse kavalad kiiksud Kullake, sa oled paks! VIDEO: Tõhus trenn koos lastega Jüri Kolk: puhake terve aasta jooksul, nii et puhkust poleks vajagi Austraalia köök: sõrmlaimist kooliaiani Mammu Couture'i printsessimood võlub satside, tikandite ja tülliga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jüri Kolk: puhake terve aasta jooksul, nii et puhkust poleks vajagi

3 min lugemist
Jüri Kolk. FOTO: Sille Annuk

«Kaks head asja: esiteks olen ma täiesti välja puhanud ja teiseks algab nüüd puhkus,» teatasin ma üheksa aastat tagasi juunis rahulolevalt. Eelnenud kümnel aastal piirdus mu puhkus umbes kahe nädalaga aasta kohta. Kui töötaja suurest väsimusest (see polnud minu puhul muidugi ainus põhjus) piisavalt tihti töökohta vahetab, saab ta kasutamata puhkusepäevade arvelt rahalise kompensatsiooni ja kasvava infarktivalmiduse. Kahe ametikoha vahel mul puhkust võtta ei õnnestunud, ja nii ta läks.

Tellijale Tellijale

Muidugi olin ise süüdi, et see puhkus puhkamata jäi. Küllap olin ka mõnevõrra vajalik töötaja, aga samas vist ainus, kes end asendamatuks pidas. Ise süüdi, et lollakas kohusetunne mu rinnus laiutas. Siinse kolumni alguses toodud tsitaat on tore selle poolest, et vastab täielikult tõele. Nii oligi – uus amet, millega tegin algust sama aasta märtsis, nõudis küll omajagu töötamist, aga miski selle töö juures sobis mulle nii palju paremini, et toibusin kolme kuuga täiesti uuele elule, puhkasin ennast välja.

Praegugi on suvi, puhkuste aeg. On aeg anda uusaastalubadusi, vaadata üle, mis on elus juhtunud ja mis suunas kogu see värk kisub. «Selle jaoks on ju jõulud ja aastavahetus!» hüüatab nüüd mõni korralik kodanik pahaselt. Ehk ongi, aga me kõik teame oma kogemusest, et jõulud ei sobi elu üle järele mõtlemiseks ja sihtide seadmiseks.

Hea küll, räägin ainult enda eest – mina küll aastavahetusel ühtki muudatust teha ei suuda. See on mulle liiga raske aeg. Muidugi, jõuluajas leidub lademetes õnne ja rõõmu: mulle meeldib teadmine algavast valguse võidukäigust, meeldivad jõulutulukesed ja ka Jeesus oli igati sümpaatse hoiakuga, revolutsiooniliselt meelestatud sell. Sellele vaatamata olen jõulude ajal enamasti väga väsinud ja mõnikord ka stressis – juba selle va pimeduse pärast.

Enamasti olen jõulueelsel ajal jooksnud nagu orav rattas – kingitused, vähemalt neli jõulupidu, veidi suurem koormus tööl ... Kui võtta arvesse ka lakkamatu ühiskondlik surve tunda südames tingimusteta rõõmu ja rahu, on jõuluaja raskused ilmsed. Aga meeleheitel ja väsinud inimene ei suuda teha häid otsuseid, ammugi neid plaaniks täiustada. Selliseid asju tuleb teha ikka enam-vähem selge peaga.

04.08.2017 07.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto