Kultuuri spalta

Emilia Clarke sarjas "Troonide mäng"

FOTO: SCANPIX

1842 vaatajat kogus avanädalavahetusega Istanbuli tänavakassidest rääkiv dokumentaalfilm «Kedi».

Ojasoo ja Semper teevad uue lavastuse

Pärast rohkem kui aasta aega kestnud loomingulist pausi teevad Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo teatris NO99 uue lavastuse. Teatri kinnitusel lahkab lavastus üht inimtsivilisatsiooni kõige märkimisväärsemat mõistet − revolutsiooni.

Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo lavastus «NO34. Revolutsioon» on üldistus revolutsioonidest, ennekõike aga revolutsioonilisest vaimust ja selle kohast tänapäeva maailmas. 

Semperi-Ojasoo uuslavastus esietendub ametlikult 18. augustil. Esietendus toimub Naissaarel, kuid septembris kolib lavastus Tallinna NO99 teatrisaali.

Lavastus, kus mängivad Marika Vaarik, Eva Koldits, Rea Lest, Jörgen Liik, Ragnar Uustal ja külalisena Mart Kangro, etendub Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva raames loodud teatrisarja «Sajandi lugu» avalavastusena.

Eesti koomikud teevad teleseriaali

Ansambel Multinektar Boys (pildil) koosneb kolmest võluvast noorest mehest – Günther, Loida ja Miljard –, kelle hing põleb soovist teha head tantsu- ja popmuusikat. «Me tahame rahvale meeldida. Olla julge rahvabänd!» teatas bändi liige Loida.

Tähelepanelik vaatleja märkab, et bändiliikmetena astuvad üles tuntud koomikud Tigran Gevorkjan, Mattias Naan ja filmimees Johannes Naan. «Multinektar Boys on tegelikult pseudobänd,» ütles Mattias Naan. «Hakkame omade vahenditega tegema telesarja, mille peategelased on selle bändi liikmed.» Tegemist on nn mokumentaalsarjaga, umbes nagu kultusfilm «This is Spinal Tap» (1984). Idee autor ja stsenarist on Janar Saaron, kelle peas sündis selline kultuuritoomiskollektiiv koos vastava televäljundiga juba aastapäevad tagasi. Muusika ja videote autor on Mattias Naan.

Multinektar Boys on juba ka laval esinenud. 8. juulil toimus klubis Snakehouse bändi kontsert, mille tulu läkski seriaali tootmise fondi. Seega toodetakse sarja oma kulu ja kirjadega. Augustis lähevad võtted lahti ja vändatakse 25-minutiline pilootosa, mille järgi saavad telekanalid otsustada, kas seda oleks mõtet edasi toota.

Kräkkerid varastasid «Troonide mängu» käsikirja

HBO nime taha võib nüüd linnukese teha. See televõrk liitus nende Hollywoodi firmade seltskonnaga, kellelt küberkurjategijad on intellektuaalse omandi pihta pannud.

Entertainment Weekly andmetel langes kräkkerite saagiks 1,5 terabaiti andmeid, muu hulgas telesarjade «Ballers» ja «Room 104» uued osad ning kuulsa «Troonide mängu» neljanda osa käsikiri. Anonüümsed kurjategijad lubasid, et lisa on tulemas.

HBO esindaja jäi vargust kommenteerides tavapäraselt üldsõnaliseks, märkides vaid, et toimunud on andmeleke ning HBO juhtkond ja turvateenistus teevad kõik, et selliseid juhtumeid vältida. Kurjategijad on märksa jutukamad. Paljud meedia- ja meelelahutusajakirjanikud said pühapäeva hommikul anonüümse e-kirja järgmise sisuga: «Tervitus kogu inimkonnale! Küberruumi ajaloo suurim leke on toimunud! Mis see on? Ah, ma unustasin mainida... See on HBO ja «Troonide mäng». Teil veab, et saate esimesena lekitamist jälgida ja sisu alla laadida. Nautiga ja levitage infot. Kes levitab kõige paremini, sellele anname intervjuu. HBO on langemas.»

Teadeolevalt ei langenud piraatide saagiks siiski ühtegi HBO kroonijuveeli «Troonide mängu» seni linastumata osa.

Suri USA näitleja ja näitekirjanik Sam Shepard

Suri Pulitzeri preemia laureaat ja Oscari nominent Sam Shepard, kelle karjäär kestis peaaegu viis aastakümmet, teatas USA meedia esmaspäeval.

Shepard suri 73-aastaselt komplikatsioonidesse, mille tingis amüotroofne lateraalskleroos, teatas New York Times perekonna esindajale tuginedes.

Ligi 50 näidendit kirjutanud Shepard võitis 1979. aastal Pulitzeri preemia draamakategoorias näidendi «Maetud laps» («Buried Child») eest.

    Tagasi üles