Sisukord
Kultuur
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (18) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (3) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (2) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (3) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartlaste meelt lahutavad mürtsuvad muusikapalad

1 min lugemist
Puhkpilliorkester Tartu eesotsas peadirigent Margus Kasemaa ja rivitrummaritega liigub esinemispaika. FOTO: arhiiv

​Taas saab Tartus suveharjal kuulata kesklinnas tänaval mürtsuvat muusikat, mida tekitavad enamasti hõbedaselt või kuldselt säravad puhkpillid. Kaheteistkümnes rahvusvaheline puhkpillifestival «Mürtsub pill» tuleb kuulajate ette tasuta kontsertidega reedel ja laupäeval.

Vaikselt algab puhkpillimuusikute pidu pihta juba täna õhtupoolikul. Selleks on meenutustseremoonia Raadi kalmistu keskväljakul, korraldab puhkpilliorkester Tartu eesotsas peadirigendi ja juhatuse esimehe, festivali kunstilise juhi Margus Kasemaaga koostöös Tartu kultuurihoone sõprade seltsinguga.

Kasemaa sõnul on kavas meenutada Tartu ja Tartumaa teenekaid puhkpillijuhte ja -muusikuid, käia ka kalmudel, et viia lilli ja süüdata küünlad. «See on südameüritus, kus põhitähelepanu ei ole pillimängul,» lisas ta.

Suureks puhkpillipeoks läheb reede õhtul kesklinnas Küüni tänaval. Kontserdid vaheldumisi kahel laval jätkuvad laupäeva hommikul ja kestavad pühapäeva esimese tunni lõpuni. Tänavusel festivalil osaleb kolm- ja poolsada muusikut, kellest kolmandik tuleb välismaalt.

«Mürtsub pill» on festivali kunstilise juhi sõnul vajalik selleks, et arendada puhkpillimuusikat kui tegevusvaldkonda, ja ka selleks, et inimestel oleks huvitav aega veeta. «Muusikat võiks Tartu olla kogu suvi täis,» lisas ta.

Kahel muusikapeo päeval saab Küüni tänaval vaadata fotonäitust nii festivali kui ka Tartu kultuurihoone ajaloost. Fotode valik riputatakse raekoja i-punkti esmaspäeval ja see jääb sinna kuu lõpuni.

Kesklinnas Mürtsuvad pillid ja põrisevad trummid

  • 12. rahvusvaheline puhkpillifestival «Mürtsub pill» algab Tartu kesklinnas Küüni tänaval kaubamaja kõrval 4. augustil kell 18.
  • 4. ja 5. augustil esinevad kahel laval puhkpilliorkestrid ja -ansamblid, bigbändid ja solistid meilt ja mujalt.
  • 5. augustil kell 18 annab kontserdi festivali ühispuhkpilliorkester.
  • Eesti Rahva Muuseumis esinevad 6. augustil kell 11 Postkvintetten Brass Rootsist ja kell 12 puhkpilliorkester Sigulda Lätist.
  • Täna kell 17 algab Raadi kalmistu keskväljakul teenekate puhkpillijuhtide ja -muusikute mälestustseremoonia.
Seotud lood
28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto