Sisukord
Eesti
Postimees
02.08.2017
Eesti Esimene renoveeritud tramm teeb proovisõite Haldusreform lõhestab linna ja maad (8) Tiiu kraapsas Rukkirahu juures põhja kaks korda Välismaa Maias varas käis Soome sumeda öö varjus oma maasikavarusid täiendamas Itaaliat kimbutavad põud ja 40-kraadine kuumus Soome suvesse toob lisakuumust marjavaidlus Scaramucci tuli, nägi ja kaotas Erukindral hakkab Valges Majas distsipliini looma Ülevaade: Trumpi alluvusest lahkunud tähtsamad ametnikud Arvamus Kalev Stoicescu: Kreml tegi lääne sanktsioonipoliitikas valearvestuse (58) Toomas Alatalu: masside mõõduvõtud Venezuela moodi Georgi Beltadze: klounid Valges Majas (11) Mihkel Mutt: arvamusliputajad (24) Juhtkiri: majandusel läheb hästi Edasi 1987. aastal: Tšernobõli karmid õppetunnid Mart Raudsaar: todo es bueno* (1) Kultuur «Ei maksa arvata, et vanus kedagi targaks teeb» (13) Kultuuri spalta Sport Spordi lühiuudised Rallilegendi Marcus Grönholmi rännak WRC-ajaloos Venelastele Londonis hümni ei mängita Ameeriklaste leplikkus päästis olümpia (1) Eesti klubide read täienevad jõudsalt, Kurbas ja Vene leidsid välisklubid Tallinn Esimene renoveeritud tramm teeb proovisõite Tartu Konguta vallas võtsid vanad juhid võimu tagasi Tartu ülikooli pikaaegne kommunikatsioonijuht lahkus kohalt Linn üritab viltu vajunud Pirogovi kuju sirgeks ajada (1) Linnamuuseum võtab nüüd kõik külastajad vastu punaselt vaibalt Kallaste linnavolikogu: nõuame avaliku laimu ümberlükkamist ja vabandamist Ulilasse planeeritakse tööstusparki ja elamurajooni Annelinlane tunneb rõõmu pinkidest kergliiklusteel (6) Suveaeg toob koertehoidu rohkelt erinevaid neljajalgseid kliente Kas muuta hingamine kohustuslikuks? Magada uutes bussiootekodades tõesti enam ei saa (1) Tartlaste meelt lahutavad mürtsuvad muusikapalad Meelelahutus Koomiks Sudoku

TJA menetleb Võru lastefestivali karusselliõnnetust

1 min lugemist
Karussell. FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Tehnilise järelevalve amet (TJA) algatas Võru lastefestivalil möödunud nädalavahetusel kiikedega karussellil juhtunud vahejuhtumi asjaolude väljaselgitamiseks menetluse.

«Lähipäevadel lähevad meie spetsialistid seda atraktsiooni ka kohapeale vaatama. Hetkel on põhjustest veel vara rääkida. Tehniliste ja muude aspektide uurimine näitab, kas probleem oli karussellis, inimeste käitumises – operaatori tegevus, laste endi käitumine – või milleski muus,» rääkis ameti avalike suhete peaspetsialist Anu Võlma.

Võru lastefestivalil kadus laupäeval enne kella 17 kiikedega karussellil ootamatult elekter ja kiiged põrkasid kokku, mistõttu kaks last lendasid vastu raudkonstruktsiooni. Ühel kuueaastasel poisil oli järgmisel hommikul õnnetuse tõttu jalg paistes. Korraldajatel rohkemate vigastatute kohta infot polnud.

Lapsevanemad Evelin ja Tuuli ehmatasid juhtunu pärast tõsiselt. «Oma laste eest saame vaid öelda, et lapsed said suure ehmatuse osaliseks, ja ise lapsevanematena oleme šokeeritud, et selline asi üldse juhtuda sai lastele mõeldud festivalil, kus turvalisus- ja ohutusnõuded tuleks esmajärjekorras üle vaadata ja neid ka järgida,» nentisid nad.

Seisma jäänud karusselli eest vastutanud OÜ Tervise Kodu juhatuse liige Kalev Kurrot ütles, et soovib õnnetuses osalenud laste vanematega kohtuda. «Kui palju seal nüüd keegi vigastada sai – ma mõtlesin minna lastevanematega rääkima ja uurima, mis tegelikult juhtus. Ühed väidavad, et tegelikult midagi hullu ei olnud ja see oli ehmatus ja see on vanemate paanika rohkem,» lausus ta.

Varem sellist õnnetust Kurroti sõnul karussellil juhtunud ei ole. «See on mõistetamatu, kuidas selline asi sai üldse juhtuda,» ütles ta ning märkis, et tegu võis olla ka inimliku eksimusega.

Voolukatkestuste tõttu oli festivalil probleeme ka batuutidega.

Seotud lood
01.08.2017 03.08.2017
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto