Sisukord
Kergejõustik
Tänane leht
02.08.2017
Eesti Esimene renoveeritud tramm teeb proovisõite Haldusreform lõhestab linna ja maad (8) Tiiu kraapsas Rukkirahu juures põhja kaks korda Välismaa Maias varas käis Soome sumeda öö varjus oma maasikavarusid täiendamas Itaaliat kimbutavad põud ja 40-kraadine kuumus Soome suvesse toob lisakuumust marjavaidlus Scaramucci tuli, nägi ja kaotas Erukindral hakkab Valges Majas distsipliini looma Ülevaade: Trumpi alluvusest lahkunud tähtsamad ametnikud Arvamus Kalev Stoicescu: Kreml tegi lääne sanktsioonipoliitikas valearvestuse (58) Toomas Alatalu: masside mõõduvõtud Venezuela moodi Georgi Beltadze: klounid Valges Majas (11) Mihkel Mutt: arvamusliputajad (24) Juhtkiri: majandusel läheb hästi Edasi 1987. aastal: Tšernobõli karmid õppetunnid Mart Raudsaar: todo es bueno* (1) Kultuur «Ei maksa arvata, et vanus kedagi targaks teeb» (13) Kultuuri spalta Sport Spordi lühiuudised Rallilegendi Marcus Grönholmi rännak WRC-ajaloos Venelastele Londonis hümni ei mängita Ameeriklaste leplikkus päästis olümpia (1) Eesti klubide read täienevad jõudsalt, Kurbas ja Vene leidsid välisklubid Tallinn Esimene renoveeritud tramm teeb proovisõite Tartu Tartu ülikooli pikaaegne kommunikatsioonijuht lahkus kohalt Linn üritab viltu vajunud Pirogovi kuju sirgeks ajada (1) Linnamuuseum võtab nüüd kõik külastajad vastu punaselt vaibalt Kallaste linnavolikogu: nõuame avaliku laimu ümberlükkamist ja vabandamist Ulilasse planeeritakse tööstusparki ja elamurajooni Annelinlane tunneb rõõmu pinkidest kergliiklusteel (6) Suveaeg toob koertehoidu rohkelt erinevaid neljajalgseid kliente Kas muuta hingamine kohustuslikuks? Magada uutes bussiootekodades tõesti enam ei saa (1) Tartlaste meelt lahutavad mürtsuvad muusikapalad Tallinlane maalis kunagist kodulinna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Venelastele Londonis hümni ei mängita

2 min lugemist
Meeste tõkkesprindi valitsev maailmameister Sergei Šubenkov. FOTO: OLIVIER MORIN/AFP/Scanpix

Eesti kergejõustikukoondise koosseisus sõidab Londoni MMile 14 sportlast, mis jääb arvukuselt alla võistluskeelu all olevale Venemaa 19 atleedi suurusele esindusele. Tõsi, kui Eesti juhtub medali võitma, kerkib masti sinimustvalge. Ja juhtub medali karv olema kuldne, kõlab ka hümn.

Tellijale Tellijale

Venemaa sportlased MM-tiitli puhul lippu ei näe ja hümni ei kuule. Enamgi veel – neil on keelatud ka näiteks staadionil või sportlaskülas Venemaa lipuga poseerida. Seda kõike põhjusel, et Venemaa kannab praegu seoses riikliku dopinguprogrammiga Rahvusvahelise kergejõustikuliidu (IAAF) võistluskeeldu.

Aga mõned Venemaa sportlased, täpsemalt 19, siiski Londonis võistlevad. Need on atleedid, kergejõustiklased, kes on suutnud tõestada IAAFile oma puutumatust Venemaa riiklikust dopinguprogrammist ja täitnud MMi valiknormi. Nende seas on ka mõlemad 2015. aastal Pekingis maailmameistriks tulnud venelased: tõkkesprinter Sergei Šubenkov ja kõrgushüppaja Maria Lasitskene (endise nimega Kutšina), kel mõlemal jäid mullused Rio de Janeiro olümpiamängud Venemaale määratud karistuse tõttu vahele.

01.08.2017 03.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto