Sisukord
Arvamus
Postimees
04.08.2017
Eesti Kadriorus tuli maa seest välja vana praam Savisaar kandideerib Keskerakonna toetuseks Keskerakonna vastu (2) Välismaa Välismaa lühiuudised 04.08.2017 Indoneesia Sinabungi tulemägi ei rahune Ühendriikidel on koleda stsenaariumi puhuks olemas tagavaraplaan KOHALIK VAADE. Hispaania sotsid seisavad teelahkmel Pence tuli Tallinna nn tuumakohvriga Arvamus Aimar Altosaar: lihtritehase sündroom (1) Karmo Tüür: lääs ajab jalad kõhu alt välja ja asub tegutsema Venemaa mõjutustegevuse vastu (1) Kadri Kuulpak: igapäevane võitlus nutika(ma)tega (1) Juhtkiri: Savinova tulek (18) Postimees 1993. aastal: Peeter Lorentsi ja Mart Laari kaklusest ei puudunud palju Kätlin Konstabel: kes on mõjukaid Eesti inimesi veedelnud kaunis Anna tegelikult? (25) Tarmo Pikner: kuidas põidelased põõrati pea pealt jalgele (3) Kultuur Peterburi teatriakadeemiasse said sisse viis eestlast (1) Sport Kanteril ja Kupperil garantiid puuduvad Suusarahvas keeldus allumast Mati Alaveri väljapressimisele (6) Medalit ei paista kuskilt (3) Tallinn Kadriorus tuli maa seest välja vana praam Tartu Raadi kalmistu peavärava parkla jääb edaspidi suletuks (1) Moodne hüdrokülv lõi Toome nõlvad rohetama Tartu bussides algab suur piletimüügi vabakäesüsteemi katsetus (1) Burlakk Leigo moodi vedas kontserdikohale uue ujuvlava Raudmehe võistlus lööb osalusrekordi Põltsamaa lähistele tuleb uhke veespordikeskus (1) Lasteaed Rõõmupesa kolis pärast kolme aastat tagasi oma ruumidesse Tom Sonntag maalib helipilte, kuigi käed jäävad järjest nõrgemaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1993. aastal: Peeter Lorentsi ja Mart Laari kaklusest ei puudunud palju

1 min lugemist
Mart Laar FOTO: Raigo Pajula

Eile peale valitsuse infotundi oli riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimehe Peeter Lorentsi ja peaminister Mart Laari vahel tõsine sõnavahetus. Lorents kaotas enesevalitsuse ja karjus Laari peale.

Lorents küsis Laarilt, kus too oli Eestile kriitilisel ajal. Peaminister vastas, et viibis puhkusel, mille ta katkestas. Lorents päris siis elavalt žestikuleerides ja häält kõvendades: «Mart, kas sul häbi ka on, et veel valitsuses oled?» Laar kehitas õlgu ja ütles juuresolevate ajakirjanike poole pöördudes, et Lorents tungis sama agressiivselt ka valitsuse istungile ja süüdistas kabineti liikmeid.

Lorents, kes oli peaministrile väga lähedale astunud, hüüdis: «Mart, sa teeksid eesti rahvale heateo kui kaaluksid valitsusest lahkumist.» Peaminister vastas, et tema ja valitsuse tegevuse üle otsustab ajalugu.

«Ma loodan, et kõiki ajalooraamatuid ei kirjuta Laar vaid on ka objektiivseid ajaloolaseid,» hüüdis Lorents seepeale.

Vahejuhtumisse lülitus ka Jüri Toomepuu, kes leidis, et jäägrikompanii tegevuse uurimiseks moodustatud komisjon on valitsusmeelne. «Mart Laar, keri sa põrgu, kui sa ütled riigikogule, mida ta tegema peab,» hüüdis Toomepuu.

Kakluseks siiski ei läinud. Mart Laar lahkus Lorentsi edasisi süüdistusi eirates.

4.08.1993

Seotud lood
03.08.2017 05.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto