R, 30.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ravimiamet keelas apteegil videosilla teel nõustamise

Karin Kivipõld
, reporter
Ravimiamet keelas apteegil videosilla teel nõustamise
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kadri Ulla, Terve Pere apteegi juhatuse liige, tutvustab kaugapteekri teenust Luunjas.
Kadri Ulla, Terve Pere apteegi juhatuse liige, tutvustab kaugapteekri teenust Luunjas. Foto: Apotheka

Ravimiamet keelas videosilla teel nõustamise Luunja ja Kavastu apteegis, kus kohapeal oleval klienditeenindajal puudub proviisori haridus. Osaühingu Terve Pere Apteek juhatus on valmis minema kohtusse.

Ravimiameti peadirektori asetäitja Katrin Kiisk ütles, et küsimus ei ole nüüdisaegse suhtlusvahendi keelamises, vaid selles, et ettevõtja on ravimiseadusest tulenevalt kohustatud tagama apteegi lahtioleku aegadel proviisori või farmatseudi kohaloleku.

Tänavu juunis alustas Apotheka Tartumaal Luunja ja Kavastu apteegis patsientide videosilla teel nõustamist, eesmärgiga tagada ravimite kättesaadavus maapiirkonnas. «Ehkki apteeker ei viibinud ise patsiendiga samas ruumis, oli tagatud kvaliteetse apteegiteenusega kaasas käiv patsiendi põhjalik nõustamine apteegis,» rääkis Apotheka apteeke pidava Terve Pere Apteek OÜ juhatuse liige Kadri Ulla. Apteegis kohapeal oli Ulla sõnul vastava koolituse saanud klienditeenindaja.

Märksõnad
Tagasi üles