R, 30.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kultuuri spalta

Kultuuritoimetus
Kultuuri spalta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Cigarettes After Sex
Cigarettes After Sex Foto: Kuvatõmmis

1842 vaatajat kogus avanädalavahetusega Istanbuli tänavakassidest rääkiv dokumentaalfilm «Kedi».

Intsikurmul kuuleb head muusikat

Tänavu viiendat korda toimuv Intsikurmu Festival rõõmustab kahe suure nimega USAst – Cigarettes After Sex (pildil) ja Holy Fuck. Väliskülaliste hulgas on veel Golden Parazyth Leedust, Fran Palermo Ungarist ja Eddie and The Lovemakers Rootsist. Kohalikest tähtedest rõõmustavad festivali külalisi Els Himma, Iiris, Karl Petti Band, NOËP, Paul Oja, EiK ja Liisi Koikson.

4. ja 5. augustil Intsikurmu metsapargis peetava festivali peakorraldaja Mihkel Kübara sõnul kasvab festival tänavu nii sisult kui ka vormilt. «Laiendame festivaliala, lisame kolmanda lava ja avame publikule veel rohkem kogu metsapargi ilu. Meie eesmärk on pakkuda kahel päeval oma festivali sõpradele rohkem ruumi nii muusika kui ka liikumise näol. Palju muusikat, head inimesed, Lõuna-Eesti loodus, maagiline Intsikurmu metsapark, käsitööjoogid, maitsvad ja erilised söögid, kaunis kunst ja videoinstallatsioonid metsapargis – see ongi lühidalt Intsikurmu Festival 2017.»

Piip ja Tuut avavad juubelihooaja

Augustis algab Piip ja Tuut Teatri juubelihõnguline hooaeg – maailmakuulus klounipaar astus esimest korda lavale 1998. aastal. Juubeli puhul ootavad Piip ja Tuut oma teatrisse uut publikut. Kusjuures esmakordsetele tulijatele pakutakse garantiiga piletit – kui etendus ei meeldi, siis ostab teater pileti tagasi.

Algaval hooajal jõuab publiku ette neli uuslavastust – kolm peredele ja üks vanematele. Septembris toovad Piip ja Tuut lavale Olivia Saare loodud legendaarsed tegelaskujud Lõvi Lõrri ja Jänes Jassi. Oktoobris sünnib koostöös Apollo kinoga intrigeeriv uuslavastus Piip ja Tuut «Pimedas ja teki all». Piip ja Tuut Teatri ühe menulavastuse, täpsemalt «Hamleti» lavastaja Lauris Gundars on samuti Piip ja Tuut Teatris tagasi. Gundars toob Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva paiku lavale tragikoomilise pildi sõjajärgsest kümnendist ehk oma näidendi «Cabaret Siberia». Kevade hakul lavastab Marek Demjanov parun von Münchauseni legendide põhjal lavaloo «Minu vanaisa oskas lennata».

Välisreisidest ootavad Piip ja Tuut Teatrit ees festivalid Hiinas, Soomes, Rootsis ja Taanis.

Lavakate diplomilavastust näeb vaid öösel

Lavakunstikooli 28. lennu tudengite diplomilavastuse «...ja peaksin sada surma ma...» etendused algavad Hageri palvemajas kell üheksa õhtu. Lavakunstikooli viimase kursuse tudengitel on lavastuse juures abiks kursusejuhendajad Anne Türnpu ja Mart Koldits, neile on toeks Eva Koldits.

«...ja peaksin sada surma ma...» põhineb ühe väikese rahva suurtel lugudel ja nendega elatud eludel. Lood, mis aitasid hädade vastu tuhandeid aastaid tagasi, sadu aastaid tagasi, võiksid vastuseid anda ka tänapäeval.

Diplomitöö esietendub 13. augustil ja seda mängitakse vaid seitsmel õhtul. 

Tagasi üles