Sisukord
Arvamus
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (2) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (1) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (10) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (23) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1899. aastal: reisi raskused – söögiks pakuti vähke

1 min lugemist
Keedetud vähid FOTO: Jaanus Lensment

Tahtsime õhtuks Haapsalusse jõuda. Hääd sõnad ja veel paremad hõbetükid liigutasivad komisariherra südant nii, et ta meid veel seks õhtuks Haapsalusse sõidutada lubas. Kell oli kaks ja keskpaik pärast lõunat. Küsisime süüa.

«Ei ole muud saada kui vähki!»

«Kas midagi lihapoolist ei saa, näituseks pihvstükki?»

«Täna pole tapapäev, täna Lihulast liha saada ei ole!»

Viimaks saime soolatud sealiha, kartulit ja hapupiima. Vähki võtsime pääle kauba. Kuna hobuseid söödeti, vaatlesime Lihula linna. Kirikut vaadates seletati meile, et sääl iga üle püha jumalateenistust peetavat, nimelt enne lõunat Saksa keeli, pärast lõunat Eesti keeli.

«Kus siis õpetaja teisel pühapäeval on?»

«Käib Kirblas, näe, kirik paistab, 8 versta kaugel, jumalateenistusi pidamas!»

Kui postvankrile olime astunud, hüüdis komissari herra meile järele: «Jumala eest, kui tee mitte nii ilus ei oleks, kui ta on, misgi hinna eest ma Teile hobuseid Haapsaluni ei oleks andnud!» Juba vurasivad rattad ja meie ei saanud muul moel kosta, kui mahedasti naeratades kübarat kergitada. Teed on Läänemaal tõesti ilusad, sõida kui lauda mööda.

3.08.1899

Seotud lood
    15.02.2020 17.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto