Sisukord
Uudised
Postimees
04.08.2017
Eesti Kadriorus tuli maa seest välja vana praam Savisaar kandideerib Keskerakonna toetuseks Keskerakonna vastu (2) Välismaa Välismaa lühiuudised 04.08.2017 Indoneesia Sinabungi tulemägi ei rahune Ühendriikidel on koleda stsenaariumi puhuks olemas tagavaraplaan KOHALIK VAADE. Hispaania sotsid seisavad teelahkmel Pence tuli Tallinna nn tuumakohvriga Arvamus Aimar Altosaar: lihtritehase sündroom (1) Karmo Tüür: lääs ajab jalad kõhu alt välja ja asub tegutsema Venemaa mõjutustegevuse vastu (1) Kadri Kuulpak: igapäevane võitlus nutika(ma)tega (1) Juhtkiri: Savinova tulek (18) Postimees 1993. aastal: Peeter Lorentsi ja Mart Laari kaklusest ei puudunud palju Kätlin Konstabel: kes on mõjukaid Eesti inimesi veedelnud kaunis Anna tegelikult? (25) Tarmo Pikner: kuidas põidelased põõrati pea pealt jalgele (3) Kultuur Peterburi teatriakadeemiasse said sisse viis eestlast (1) Sport Kanteril ja Kupperil garantiid puuduvad Suusarahvas keeldus allumast Mati Alaveri väljapressimisele (6) Medalit ei paista kuskilt (3) Tallinn Kadriorus tuli maa seest välja vana praam Tartu Raadi kalmistu peavärava parkla jääb edaspidi suletuks (1) Moodne hüdrokülv lõi Toome nõlvad rohetama Tartu bussides algab suur piletimüügi vabakäesüsteemi katsetus (1) Burlakk Leigo moodi vedas kontserdikohale uue ujuvlava Raudmehe võistlus lööb osalusrekordi Põltsamaa lähistele tuleb uhke veespordikeskus (1) Lasteaed Rõõmupesa kolis pärast kolme aastat tagasi oma ruumidesse Tom Sonntag maalib helipilte, kuigi käed jäävad järjest nõrgemaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raadi kalmistu peavärava parkla jääb edaspidi suletuks

2 min lugemist
Raadi kalmistu peavärava kõrval asuv parkla on nüüdsest omaniku soovil traataiaga ümbritsetud ja sinna saab autosid parkida ainult siis, kui toimub mõni suurem matus. FOTO: Kristjan Teedema

Linlased on harjunud, et Raadi kalmistul käies võib parkida peavärava juures olevale asfaltplatsile. Tegelikult on see maa eraomandis ja maaomanik Doff Petolai otsustas, et ei soovi platsi edaspidi linnale rentida. Ta plaanib hakata seal müüma hauakive ja muud surnuaeda vajalikku

Tartu abilinnapea Valvo Semilarski on enda sõnul uurinud kinnistu omanikult, kes seni on rentinud kalmistule kuuluvas hoones ruume ning müünud seal hauakive ja kirste, kas saaks temalt parklat edasi rentida. 

Semilarski sõnul jäi kokkulepe selline, et suurema matuse või pühade ajal tuleb Petolai avalikkusele vastu ja avab parkla tasuta. 

«Pakkusin ka varianti, et ta teeks ühes parkla otsas oma toimetusi ja linn rendiks teist osa ning teeks aia vahele, aga nii ta ikkagi ei soovinud,» ütles Semilarski. 

Olen 12 aastat lasknud inimestel siin tasuta parkida ja ise koristanud nende järelt. Siin peeti öösel pidusid ja hommikul käisin süstlaid korjamas, ütles Doff Petolai.

Abilinnapea sõnul otsitakse probleemile lahendust ja linnaplaneerijatega on räägitud, et parkida võiks ka Liiva tänava äärde. «Üks võimalik lahendus on korrastada peaväravast vasakule mineva Kalmistu tänava haljasala ning rajada sinna parkimiskohti juurde,» nentis ta. 

Teine linnaplaneerijatega läbi räägitud võimalus on Semilarski sõnul teha vana Võidu tehase territooriumi juurest läbipääs kas Narva maanteele või lähedal asuva Maxima taha parklasse, kuid seda tuleb veel arendajatega arutada.

Linna asutuse Kalmistu juhataja Enn Veenpere sõnul ei ole praegune olukord kuigivõrd traagiline, sest maaomanik on nõus erandkorras platsi avama ning parkimiskohti plaanitakse juurde luua. 

Kinnistu omanik Doff Petolai rääkis, et sulges platsi eelkõige seetõttu, et inimesed hakkasid parklat kurjasti ära kasutama. «Siia ilmus juba autoärikas, kes müüs pool aastat parklas oma autosid,» ütles Petolai. «Olen 12 aastat lihtsalt lasknud inimestel siin tasuta parkida ja ise koristanud nende järelt. Siin peeti öösel pidusid ja hommikul käisin süstlaid korjamas.»

Petolai rääkis, et parkimiskohtadega suurt probleemi pole, sest enamasti parkisid sinna oma autod vana Võidu tehase territooriumil tegutsevate ettevõtete töötajad. 

Viimati, kui ta matuste ajal parklat lahti hoidis, pargiti sinna vaid kümme autot. 

Petolai ütles, et ta tahaks vahelduseks ka rahulikumat elu elada ja plaanib platsile teha kergehitise, siin on hea võimalus hauakive ja muud surnuaeda vajalikku kaupa müüa. 

Seotud lood
03.08.2017 05.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto